Gaming Factory ogłasza datę premiery Commander ’85. Gra z portfolio wydawniczego spółki zadebiutuje  30 września, jednocześnie w wersji na komputery stacjonarne oraz konsole XboxOne. Wraz z ogłoszeniem daty premiery, na platformie Steam, zamieszczony został zwiastun zapowiadający tytuł. Producentem gry jest studio The Moonwalls. Rolę współwydawcy pełni Ultimata Games. 

Commander ‘85 to dreszczowiec science fiction, który pozwoli graczom decydować o losach świata dzięki zaawansowanemu systemowi komunikowania się człowieka z maszyną. W tym celu będą musieli zdobyć zaufanie komputera wyposażonego w sztuczną inteligencję i upewnić się, że jego nastawienie będzie pozytywne.

Gra rozpoczyna się niewinnie. Bohater dostaje na urodziny pozornie zwykły prezent – supernowoczesny komputer, wyposażony w sztuczna inteligencję. Szybko okaże się, że mądra maszyna na zawsze zmieni życie bohaterów i zburzy spokój sennych przedmieść Chicago” – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory S.A.

„Wojskowe eksperymenty wymkną się spod kontroli, a świat stanie na progu wojny nuklearnej. Razem z paczką przyjaciół i z pomocą szalonego naukowca gracz spróbuje doprowadzić do zakończenia Zimnej Wojny, a jednocześnie odkryć tajemnice komputerów marki Commander i sekretu incydentu w Roswell” – dopowiada prezes Geming Factory.

Przedstawiona w grze historia inspirowana jest kulturą i technologią lat 80. XX wieku. Dzięki setkom możliwości i losowym zdarzeniom fabularnym każda rozgrywka będzie inna, a podjęte w grze decyzje doprowadzą graczy do jednego z trzech możliwych zakończeń.

Losowo generowane elementy otoczenia i fabuły sprawią, że każda przygoda będzie ekscytująca i ciekawa. Dodatkowym urozmaiceniem rozgrywki będą liczne zadania dodatkowe i opcjonalne aktywności. Na potrzeby gry stworzono stacje radiowe, z audycjami, reklamami i muzyką, dzięki którym jeszcze lepiej będzie można wczuć się klimat lat 80. Grafika przedstawiona w grze inspirowana jest nagraniami z kaset VHS” – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

Commander ’85 będzie dostępny w wersji na PC i konsoli Microsoftu 30 września.  Producentem tytułu  jest studio The Moonwalls. Za wydanie projektu odpowiadają Gaming Factory oraz Ultimate Games.

We wrześniu Gaming Factory udostępniło pierwszy zwiastun zapowiadający Big Battle: Defend the Wall. Gra z gatunku tower defense umożliwi graczom przygotowanie strategii wojennej, w tym m.in. zarządzania obroną, dowodzeniem żołnierzami, czy niesieniem pomocy lokalnej społeczności. PC- towa wersja projektu trafi do sprzedaży jesienią 2021 roku. Docelowo tytuł ukaże się także na konsolach Xbox One, PlayStation oraz Nintendo Switch. 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy zwiastun zapowiadający Big Battle: Defend the Wall

W sierpniu na platformie Steam Spółka zaprezentowała projekt ze swojego portfolio produkcyjno-wydawniczego – Pizza Simulator. Tytuł zadebiutuje w wersji na PC oraz konsole Sony i Microsoftu w 2021 roku. Docelowo gra będzie dostępna w kilku wersjach językowych: polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim i rosyjskim.

ZOBACZ TAKŻE: Zapowiedz Pizza Simulator od Gaming Factory

Gaming Factory jednocześnie pracuje nad nowymi projektami. Premiery kilku z nich zaplanowane są jeszcze w tym roku, chodzi m.in. Bakery Simulator, Farming Life, czy Castle Flipper.