Gaming Factory, producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole, udostępnił pierwszy zwiastun zapowiadający Big Battle: Defend the Wall. Gra z gatunku tower defense umożliwi graczom przygotowanie strategii wojennej, w tym m.in. zarządzania obroną, dowodzeniem żołnierzami, czy niesieniem pomocy lokalnej społeczności. PC- towa wersja projektu trafi do sprzedaży jesienią 2021 roku. Docelowo tytuł ukaże się także na konsolach Xbox One, PlayStation oraz Nintendo Switch. Producentem Big Battle jest studio Forestlight Games.

„Big Battle: Defend the Wall z naszego portfolio wydawniczego to propozycja dla graczy, którzy lubią strategię oaz gatunek tower defense. Damy im możliwość wcielenia się w rolę królewskiego namiestnika, wysłanego do odbudowy i obrony zniszczonego muru granicznego” – informuje Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory. 

„Gracz  stoczy walkę z barbarzyńcami, a ponadto będą zarządzać obroną, zajmą się dowództwem armii i odpieraniem oblężeń. Aby wygrać, musi wykazać się zdolnościami przywódczymi i właściwie przygotować strategię wojenną. Od wyniku bitew będzie zleżał los alternatywnego, średniowiecznego świata” – dodaje. 

Producentem Big Battle: Defend the Wall jest studio Forestlight Games. Tytuł w wersji na PC trafi do sprzedaży jesienią przyszłego roku. Docelowo, będzie także dostępny w wersjach na konsole Sony i Microsoftu.

„Pozostałe po murze granicznym gruzowisko okaże się bazą surowców do jego odbudowy. Wraz z garstką ludzi u boku gracz będzie musiał przywrócić go do dawnej chwały, ale również wzmocnić by był zdolny oprzeć się kolejnej inwazji zbliżającej się armii wroga. Wyzwaniem będzie także niesienie pomocy mieszkańcom pobliskich wiosek” – opisuje grę prezes Gaming Factory. 

„By dobrze wypełnić zadania w grze, trzeba będzie wykazać się sprytem i umiejętnością efektywnego zarządzania. Na pewno w Big Battle: Defend the Wall nie zabraknie wyzwań – obserwuj, planuj, realizuj, to hasła które niemal na każdym kroku będą graczowi pomocne przy przechodzeniu kolejnych etapów rozgrywki” – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

W sierpniu Gaming Factory zaprezentowało na platformie Steam nowy projekt ze swojego portfolio produkcyjno-wydawniczego – Pizza Simulator. Tytuł zadebiutuje w wersji na PC oraz konsole Sony i Microsoftu w 2021 roku. Docelowo gra będzie dostępna w kilku wersjach językowych: polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim i rosyjskim

„Gracz wcieli się w biednego pracownika pizzerii, który musi nauczyć się fachu. Jego zadaniem będzie zawodowy rozwój, by docelowo stać się kierownikiem lokalu. W tym celu pozna tajniki restauracyjnego biznesu. Tylko od jego zaangażowania będzie zależało, czy zbuduje największą sieć pizzerii na świecie, czy pozna smak bankructwa” – informuje Mateusz Adamkiewicz.

Gaming Factory jednocześnie pracuje nad nowymi projektami. Premiery kilku z nich zaplanowane są jeszcze w tym roku. Chodzi m.in. o Bakery Simulator, Farming Life, czy Castle Flipper.