Polski deweloper Jujubee S.A. wraz z wydawcą 1C Entertainment opublikowali nowy dziennik dewelopera z ich nadchodzącej gry politycznej Realpolitiks II, której premiera odbędzie się już tej jesieni na PC na Steam oraz innych platformach dystrybucyjnych.

Dzienniki developerskie to tak naprawdę nic innego jak wpisy pracowników studia na temat ich produkcji. Ta jednostronna forma komunikacji z graczami umożliwia przekazanie zainteresowanym wszelkich treści. Najczęściej developerzy ujawniają w ten sposób nowe elementy w nadchodzących produkcjach, czy wskazują, nad czym zespół pracował w ostatnim czasie.

W wypadku Jujubee i ich najnowszego wpisu do powstającego Realpolitiks II zapoznajemy się z kolejnym elementem zabawy. Tym razem twórcy przybliżają nam zasady działania szpiegostwa i jak takowe wpłynie na naszą rozgrywkę.

Przy okazji twórcy zapowiedzieli, że gracze mogą oczekiwać „małej niespodzianki” z okazji zbliżającej się premiery. Co dokładnie to oznacza dowiemy się dopiero w najbliższym czasie.

Realpolitiks II to kontunuacja gry o tym samym tytule. Produkcja skupia się na aspekcie politycznym współczesnego świata. Gracz obejmuje przywództwo nad wybranym narodem, a jego celem jest globalna dominacja. Tytuł dostępny będzie na PC jeszcze tej jesieni.