Sposoby wykorzystania mechanizmów sztucznej inteligencji (AI) rozwijają się w bezprecedensowym tempie, brakuje jednak eksperckich źródeł informacji dla początkujących w tej dziedzinie centrów danych.

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, dostrzega tę lukę kompetencyjną oraz pilną potrzebę dostępu do informacji, co doprowadziło do uruchomienia portalu AI Hub. Partnerzy, klienci oraz inne osoby odwiedzające witrynę uzyskały dostęp do informacji eksperckich, projektów referencyjnych i innych zasobów, aby móc skutecznie zaplanować infrastrukturę gotową do wdrażania rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji.

Vertiv AI Hub zawiera opracowania techniczne, wyniki badań branżowych, narzędzia oraz szczegółowe informacje o produktach zapewniających zasilanie i chłodzenie do zastosowania w projektach modernizacyjnych, jak też w środowiskach IT tworzonych od podstaw. Nowa biblioteka projektów referencyjnych demonstruje możliwości wykorzystania skalowalnej infrastruktury chłodzenia cieczą i zasilania do obsługi dostępnych już oraz wprowadzanych do oferty w przyszłości zestawów procesorów, o łącznej mocy od 10 do 140 kW na szafę.

Aby odzwierciedlić szybkie i ciągłe zmiany dotyczące technicznych aspektów rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji oraz wspierającej je infrastruktury, Vertiv AI Hub został zaprojektowany jako dynamiczna witryna, która będzie często aktualizowana o nowe treści, w tym program certyfikacji AI Infrastructure dla partnerów Vertiv.

Vertiv ma długą historię udostępniania światu nowych technologii dla branży centrów danych oraz dotyczących ich obserwacji. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie dogłębnej wiedzy, najszerszego portfolio i wskazówek ekspertów, aby umożliwić naszym klientom bycie jednymi z pierwszych, którzy wdrażają energooszczędną infrastrukturę zasilania i chłodzenia dla obecnych oraz uruchamianych w przyszłości środowisk wykorzystujących sztuczną inteligencję. Nasze bliskie partnerstwo z wiodącymi producentami procesorów oraz innowacyjnymi operatorami centrów danych sprawia, że mamy wyjątkowe doświadczenie, aby pomóc naszym klientom i partnerom w ich działaniach dotyczących AI. – powiedział Giordano (Gio) Albertazzi, dyrektor generalny Vertiv.

Sean Graham, dyrektor ds. badań rynku centrów danych w IDC, powiedział: – Podmioty z praktycznie każdej branży analizują możliwości wypracowania dodatkowej wartości biznesowej dzięki sztucznej inteligencji, ale wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi na temat wdrażania umożliwiającej to infrastruktury. Uznany dostawca rozwiązań infrastrukturalnych, jakim jest Vertiv, dostarcza cennych źródeł informacji firmom budującym strategię AI.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments