Podczas tegorocznej konferencji WWDC24, Apple przedstawił swoje najnowsze rozwiązania w dziedzinie oprogramowania i sprzętu. 

Apple Intelligence, osobisty system sztucznej inteligencji, sprawia, że potężne modele generatywne wspierają wszystko, co robi iPhone, iPad i Mac

Oparty na przełomowych rozwiązaniach wyznaczających nowe standardy ochrony prywatności w technologii AI system Apple Intelligence rozumie kontekst osobisty, żeby zapewniać wszystkim użytkownikom pomocne, dopasowane do ich potrzeb inteligentne rozwiązania.

Firma Apple zaprezentowała dziś Apple Intelligence, osobisty system sztucznej inteligencji dla iPhone’a, iPada i Maca, który łączy znajomość kontekstu osobistego z mocą modeli generatywnych, żeby zapewniać użytkownikom wyjątkowo pomocne i dopasowane do ich potrzeb inteligentne rozwiązania. System Apple Intelligence jest ściśle zintegrowany z systemami macOS Sequoia, iOS 18 i iPadOS 18. Wykorzystuje moc układu scalonego Apple do rozumienia i tworzenia wypowiedzi oraz obrazów, podejmowania działań w różnych aplikacjach i korzystania z osobistego kontekstu, aby upraszczać i przyspieszać wykonywanie codziennych zadań.

Dzięki technologii Private Cloud Compute (przetwarzania w chmurze prywatnej) Apple wyznacza nowy standard ochrony prywatności w technologii AI. Rozwiązanie to pozwala w elastyczny i skalowalny sposób korzystać zarówno z mocy obliczeniowej urządzenia, jak i większych modeli opartych na dedykowanych serwerach z układami scalonymi Apple.

iPhone jeszcze bardziej osobisty, funkcjonalny i inteligentny za sprawą iOS 18

Zupełnie nowe opcje konfiguracji, największa w historii metamorfoza aplikacji Zdjęcia, rozbudowane uaktualnienia w zakresie komunikacji oraz Apple Intelligence, czyli osobisty system sztucznej inteligencji. Wszystko to w najnowszej odsłonie systemu iOS.

Firma Apple zapowiedziała dziś system iOS 18. To duża aktualizacja, która obejmuje m.in. jeszcze więcej możliwości konfiguracji, największą w historii metamorfozę aplikacji Zdjęcia, nowe sposoby zarządzania skrzynką odbiorczą w Poczcie czy Wiadomości w trybie satelitarnym. Użytkownicy będą mogli układać aplikacje i widżety w każdym wolnym obszarze ekranu początkowego, dostosowywać przyciski u dołu ekranu blokady, a także szybko uzyskiwać dostęp do jeszcze większej liczby opcji w Centrum sterowania. Biblioteki zdjęć są automatycznie porządkowane w nowym pojedynczym widoku w aplikacji Zdjęcia.

Do tego przydatne nowe kolekcje ułatwią przechowywanie ulubionych fotografii pod ręką. Poczta ma prostszą w obsłudze skrzynkę odbiorczą. Sortowanie wiadomości e‑mail odbywa się z wykorzystaniem wbudowanych inteligentnych algorytmów. Z kolei w iMessage pojawiają się zupełnie nowe efekty tekstowe. Użytkownicy mogą komunikować się w aplikacji Wiadomości za pośrednictwem łącza satelitarnego, gdy sieć komórkowa lub Wi‑Fi nie jest dostępna. Rozwiązanie to bazuje na tej samej przełomowej technologii, co w przypadku dotychczasowych funkcji satelitarnych iPhone’a.

visionOS 2 wzbogaca Apple Vision Pro o nowe doświadczenia przestrzenne

Zaledwie kilka miesięcy po swojej amerykańskiej premierze urządzenie Apple Vision Pro zyskuje nowe możliwości, w tym nową funkcję przekształcania ulubionych zdjęć w fotografie przestrzenne, nowe gesty pozwalające na obsługę visionOS i jeszcze więcej rozwiązań, dzięki którym deweloperzy mogą korzystać z potencjału technologii spatial computing.

Firma Apple zapowiedziała dziś visionOS 2, dużą aktualizację dla Apple Vision Pro. Wraz z nowym systemem użytkownicy otrzymają potężne narzędzie do przekształcania obrazów ze swojej biblioteki w zdjęcia przestrzenne, możliwość intuicyjnej nawigacji gestami dłoni pozwalającą na szybkie przeglądanie ważnych informacji, a także nowe funkcje wyświetlacza wirtualnego Maca oraz trybów Podróż i Użytkownik Gość.

Użytkownicy Vision Pro mogą szybko i łatwo wyszukiwać ulubione zdjęcia przestrzenne w przeprojektowanej aplikacji Zdjęcia, zarządzać informacjami na wszystkich swoich kontach za pomocą nowej aplikacji Passwords i korzystać z nowych narzędzi do ochrony prywatności w przeglądarce Safari. Nowości pojawią się też w popularnych aplikacjach, takich jak między innymi Apple TV i Uważność.

watchOS 11 wprowadza potężne funkcje zdrowotne i fitnessowe oraz jeszcze wyższy poziom personalizacji i udoskonaloną łączność

Przedstawiamy aplikację Vitals, obciążenie treningowe, nowe sposoby dostosowania pierścieni aktywności, inteligentną personalizację funkcji Stos inteligentny i tarczy Zdjęcia oraz aplikację Tłumacz na Apple Watch.

Firma Apple przedstawiła dziś zapowiedź watchOS 11. Nowa odsłona systemu rozwija funkcje Apple Watch oparte na naukowym podejściu, wiodącej w branży technologii czujników i zaawansowanych algorytmach, dostarczając użytkownikom kluczowych informacji na temat ich zdrowia i sprawności, oraz wprowadza jeszcze więcej możliwości personalizacji.

Nowa aplikacja Vitals pokazuje najważniejsze wskaźniki zdrowia oraz powiązane dane tak, żeby każdego dnia ułatwiać użytkownikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji, a funkcja mierzenia obciążenia treningowego umożliwia nowy przełomowy sposób trenowania poprawiający kondycję fizyczną oraz wyniki. Pierścienie aktywności są jeszcze bardziej konfigurowalne, funkcja Stos inteligenty i tarcza Zdjęcia dzięki sztucznej inteligencji stają się bardziej osobiste, a Apple Watch i aplikacja Zdrowie na iPhonie i iPadzie oferują dodatkowe rozwiązania dla kobiet w ciąży.

Apple Watch zapewnia ponadto lepszy kontakt ze światem i większą wygodę dzięki funkcji Daj znać, aplikacji Tłumacz oraz nowym czynnościom obsługiwanym przez gest dwukrotnego stuknięcia.

Nowe, zaawansowane inteligentne rozwiązania i aplikacje dla Apple Pencil w iPadOS 18

iPadOS 18 przenosi iPada na wyższy poziom dzięki systemowi Apple Intelligence, dodaniu Kalkulatora z funkcją Math Notes, nowym narzędziom do pisania odręcznego w Notatkach, dodatkowym sposobom personalizacji urządzenia i wielu innym nowościom.

Firma Apple zapowiedziała dziś system iPadOS 18. To duża aktualizacja, dzięki której z iPada korzysta się lepiej – jest jeszcze bardziej wszechstronny i działa inteligentniej. Wraz z systemem iPadOS 18 na iPada trafiają Kalkulator z funkcją Math Notes oraz nowe narzędzia do pisania odręcznego w Notatkach. Wszystko to zaprojektowane z myślą o Apple Pencil.

Użytkownicy iPada mają teraz więcej sposobów konfigurowania ekranu początkowego i Centrum sterowania. Razem z systemem iOS 18 otrzymują całkowicie przeprojektowaną aplikację Zdjęcia i nowe sposoby wyrażania emocji w Wiadomościach.

macOS Sequoia wprowadza produktywność i inteligencję Maca na nowe wyżyny

Mac staje się jeszcze lepszy i zyskuje zupełnie nowe możliwości dzięki funkcji iPhone Mirroring, ważnym zmianom w Safari, niecierpliwie wyczekiwanym grom oraz systemowi Apple Intelligence.

Firma Apple przedstawiła dziś zapowiedź systemu macOS Sequoia – kolejnej odsłony najbardziej zaawansowanego komputerowego systemu operacyjnego na świecie, dzięki której Mac zyskuje zupełnie nowe sposoby pracy oraz przełomowe rozwiązania inteligentne. Debiut macOS Sequoia niesie ze sobą mnóstwo rewelacyjnych nowych możliwości, w tym funkcję iPhone Mirroring, która rozszerza funkcje Continuity, umożliwiając uzyskanie pełnego dostępu do iPhone’a i kontrolowanie go bezpośrednio z poziomu macOS.

Safari otrzymuje kolejną dużą aktualizację z funkcją Highlights, która ułatwia wyszukiwanie informacji na stronach internetowych. Nowa aplikacja Passwords sprawia, że korzystanie z haseł i przechowywanie danych uwierzytelniających w jednym miejscu staje się jeszcze prostsze. Z kolei na graczy czeka bardziej wciągająca rozgrywka i niezwykle bogata kolekcja nowych gier, obejmująca m.in. tytuły takie jak Assassin’s Creed Shadows czy Frostpunk 2.

Aktualizacje aplikacji Dom zapewniają lepszą rozrywkę i większy komfort

Nowe wrażenia kinowe w tvOS 18 dzięki funkcjom InSight i Wzmacniaj dialogi oraz napisom.

Firma Apple ogłosiła dziś nową odsłonę oprogramowania swoich produktów do inteligentnego domu, która zapewni użytkownikom wyjątkową rozrywkę oraz większy komfort. Debiutujące w tvOS 18 inteligentne rozwiązania takie jak funkcja InSight oraz zaktualizowane napisy i funkcja Wzmacniaj dialogi potęgują wrażenia kinowe, a nowe możliwości aplikacji Apple Fitness+, Apple Music i FaceTime jeszcze bardziej zachwycają na dużym ekranie.

Aplikacja Dom zyskuje w iOS 18 nowe rozwiązania, takie jak dostęp gościnny i funkcja bezdotykowego otwierania drzwi, które pozwalają na błyskawiczne i bezpieczne otwarcie domu. Systemy tvOS 18 i iOS 18 są dostępne od dziś w wersji beta dla deweloperów, a jeszcze tej jesieni trafią do użytkowników w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

AirPods zapewniają swobodę interakcji i wygodną komunikację

Już tej jesieni aktualizacja oprogramowania AirPods zmieni sposób, w jaki użytkownicy reagują na Siri, odbierają połączenia od bliskich lub znajomych i zanurzają się w świecie swoich ulubionych gier. Funkcja Siri Interactions pozwala użytkownikom AirPods Pro w dyskretny sposób odpowiadać na pytania, które zadaje Siri. Mechanizm ten opiera się na płynnej, bezdotykowej obsłudze – wystarczy skinąć głową na tak lub przecząco nią pokręcić.

Ponadto w AirPods Pro pojawił się tryb Izolacja głosu, który dodatkowo poprawia jakość rozmów. Głos rozmówcy słychać nawet przy wietrznych warunkach i w hałaśliwym otoczeniu. Uaktualnienia AirPods obejmują również znaczącą redukcję opóźnień w przesyłaniu dźwięku w grach i spersonalizowany dźwięk przestrzenny, który sprawia, że rozgrywka wciąga jeszcze bardziej.

Od 28 czerwca urządzenie Apple Vision Pro będzie dostępne w kolejnych krajach i regionach

Przedsprzedaż w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Japonii i Singapurze rozpocznie się 14 czerwca, a w Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii – 28 czerwca.

Firma Apple ogłosiła dziś, że wprowadzi Apple Vision Pro do sprzedaży w kolejnych krajach i regionach. W Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Japonii i Singapurze przedsprzedaż urządzenia rozpocznie się w ten piątek, 14 czerwca, o godzinie 6:00 czasu lokalnego, a w sklepach pojawi się ono w piątek 28 czerwca. Klienci w Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii będą mogli zamawiać Vision Pro w przedsprzedaży od piątku 28 czerwca od godziny 5:00 czasu lokalnego. Do sklepów urządzenie trafi w piątek 12 lipca.

Vision Pro płynnie łączy treści cyfrowe ze światem rzeczywistym, pozwalając na zaawansowane interakcje przestrzenne, które zmieniają to, jak ludzie pracują, działają zespołowo, komunikują się, wracają do wspomnień, odpoczywają i wykonują wiele innych czynności.

Nowe narzędzia i zasoby Apple dają potężne możliwości deweloperom i stymulują innowacyjność

Udoskonalenia dotyczące środowiska Xcode i języka Swift w połączeniu z nowymi interfejsami API pozwalają deweloperom jeszcze efektywniej tworzyć znakomite aplikacje.

Firma Apple przedstawiła dziś nowy zestaw innowacyjnych narzędzi i zasobów stworzonych, by umożliwić deweloperom z całego świata projektowanie potężniejszych, wydajniejszych aplikacji na wszystkie platformy Apple. Xcode 16 sprawia, że deweloperzy mogą teraz zrobić więcej w krótszym czasie dzięki nowym funkcjom, takim jak Swift Assist czy predykcyjne uzupełnianie kodu. Nowe, rozbudowane interfejsy API zawierają narzędzia do tworzenia bardziej zaawansowanych aplikacji i nowych ekscytujących funkcji.

Apple pozostaje w awangardzie ochrony prywatności i udostępnia nowe aktualizacje na wszystkie swoje platformy

Technologia Private Cloud Compute wyznacza nowy standard ochrony prywatności w technologii AI.

Firma Apple ogłosiła dziś nowe aktualizacje przeznaczone na wszystkie swoje platformy i dające użytkownikom więcej kontroli nad ich danymi. Technologia Private Cloud Compute rozszerza wiodące w branży zabezpieczenia z iPhone’a na chmurę. Dzięki temu użytkownicy nie muszą wybierać pomiędzy mocą sztucznej inteligencji osadzonej w ich osobistym kontekście a silnymi zabezpieczeniami chroniącymi prywatność.

Firma Apple podniosła również poziom zabezpieczeń i ochrony prywatności, wprowadzając nowe funkcje, takie jak zablokowane i ukryte aplikacje, by pomóc użytkownikom w ochronie wrażliwych obszarów ich telefonów. Przedstawiła też dodatkowe rozwiązania opracowane z myślą o prywatności i bezpieczeństwie, takie jak kategoryzacja w Poczcie, Wiadomości w trybie satelitarnym i funkcja podglądu prezentacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments