Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu, ma już 200 milionów użytkowników. Według Richarda Tenga, CEO Binance, tak szybkie tempo wzrostu to nie tylko sukces firmy oraz skupionej wokół niej społeczności, ale również całej branży blockchain. To także ważny krok w historii innowacji.

W 2022 roku Binance miało około 130 milionów użytkowników. W 2023 roku giełda zyskała 40 milionów użytkowników, co dało łączną liczbę 170 milionów. Co najmniej 30 milionów użytkowników zarejestrowało się więc w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2024 roku. Jeśli ten wzrost się utrzyma, Binance może mieć nawet 300 milionów użytkowników do 2026 roku.

Jak duże jest Binance, pokazuje badanie przeprowadzone przez firmę Triple-A. Według tej firmy, całkowita liczba użytkowników kryptowalut na całym świecie wzrośnie do 562 milionów do 2024 roku, czyli o 142 miliony więcej niż w 2023 roku. Oznacza to, że użytkownicy Binance stanowią około 36% wszystkich użytkowników kryptowalut na całym świecie.

Zdaniem Richarda Tenga, które wyraził w swoim poście opublikowanym na blogu firmy, rozwój Binance odzwierciedla rozwój technologii blockchain i przejścia od Web2 do Web3. Ta najnowsza fala zmian przyśpiesza obecnie w niespotykanym dotąd tempie. Już teraz miliony ludzi na całym świecie używają aktywów cyfrowych, angażują się w działania zdecentralizowanych finansów (DeFi) i korzystają z różnych funkcji opartych na inteligentnych kontraktach.

CEO Binance zauważył także, że początkowy sceptycyzm tradycyjnych instytucji finansowych wobec technologii blockchain ustępuje miejsca rosnącemu jej przyjęciu, zarówno przez indywidualnych użytkowników, jak i firmy.

Wielu dzisiejszych liderów rynku zdecydowało się proaktywnie dostosować do fali zmian wywołanych przez blockchain, zamiast ją ignorować lub z nią walczyć. podkreśla Richard Teng, wskazując na przykłady takie jak BlackRock i Fidelity.

Według Tenga, firmy, które nie dostosują się do zmian, mogą stanąć w obliczu możliwości zniknięcia z rynku, ponieważ zdecentralizowane systemy zyskują na znaczeniu.

Obecna rewolucja blockchain odzwierciedla przeszłe cykle innowacji, w których firmy albo kooptują nową technologię, albo ryzykują pozostanie w tyle. podsumowuje CEO Binance.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments