CampusAI – platforma do nauki i współpracy z AI – zebrała 10 mln USD (40 mln zł) w rundzie pre-seed na przyspieszenie rozwoju i globalną ekspansję. Swoje zaangażowanie w rundzie pre-seed zadeklarował anioł biznesu Maciej Zientara, twórca Supernova Group i partner inwestycyjny JR Holding.

Wartość rundy pre-seed CampusAI jest rekordowa w historii polskich start-upów. Dzięki tym środkom spółka m.in. wejdzie na co najmniej 10 nowych rynków i planuje pozyskać 200.000 klientów. Założycielem i prezesem (CEO) jest Aureliusz Górski, który od 12 lat zajmuje się tworzeniem rozwiązań w ekosystemie innowacji w Polsce. Za projektem CampusAI stoją przedstawiciele świata technologii i nauki. W Radzie Naukowej CampusAI
zasiada prof. Aleksandra Przegalińska i prof. Dariusz Jemielniak – oboje związani są z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wsparcia technologicznego udzieliła grupa DGX, a jej lider – Szymon Piekarz – dołączył do projektu jako co-founder i CTO. Obecnie spółka rozwija samodzielnie technologię, która może zrewolucjonizować sposób w jaki doświadczamy sztucznej inteligencji. Teraz do projektu dołącza inwestor, którego zasoby i operacyjne wsparcie pomogą spółce rozwinąć skrzydła na globalnych rynkach.

CampusAI to wirtualna platforma, która przenosi edukację do innego wymiaru. Wizualizuje etapy rozwoju w obszarze wykorzystania AI w postaci wirtualnego świata, w którym użytkownicy znajdą kursy, narzędzia AI, społeczność i wszystko czego potrzebują, by zrobić kolejny krok w swoim rozwoju. Zmienia to proces edukacji w przygodę i tworzy środowisko, która pomaga odnaleźć się i zbudować własną tożsamość w świecie AI. Dla początkujących platforma oferuje interaktywne kursy stworzone w najnowszej technologii awatarów, które uczą praktycznych umiejętności. Dla bardziej zaawansowanych platforma to również marketplace, w ramach którego mogą oferować swoją kompetencje. Dla biznesu to możliwość stworzenie kompleksowej platformy, wspierającej transformację cyfrową, gdzie AI pomaga zwiększać umiejętności pracowników i podnosi istotnie efektywność organizacji. Edutainment platformy sprawia, że kursy kończy 10x więcej osób niż na klasyczne kursy e-learningowe.

Wspieram naukowo Campus AI, ponieważ zgadzamy się na poziomie wartości. Po pierwsze, sztuczna inteligencja jest dla ludzi, a to znaczy, że jest ich narzędziem (a nie odwrotnie), a po drugie: sztuczna inteligencja jest dla wszystkich, a to oznacza, że powinna być jak przystępna i zdemokratyzowana” – mówi Przegalińska, która zdecydowała się jako pierwsza sklonować swój wizerunek, aby jako awatar pojawiać się jako ekspertka w świecie CampusAI.

“Żeby transformacja cyfrowa była skuteczna, musi być oparta na wzmacnianiu najważniejszego potencjału każdej organizacji – człowieka. I tu z pomocą przychodzi AI. Dzięki sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie podnieść proaktywność, kreatywność i sprawczość każdej osoby co przekłada się na wzrost potencjału organizacji. Dlatego tak ważne jest, by organizacje tworzyły przyjazne środowisko do zdobywania wiedzy i umiejętności współpracy z AI. O tym mówi nasza metodologia Human+AI Collaboration, która powstała na podstawie badań prof. Aleksandry Przegalińskiej i prof. Dariusza Jemielniaka” – mówi Founder & CEO CampusAI.

CampusAI tworzy środowisko do nauki mieszanej (blended learning), w której bardzo ważna jest praktyka. Kursanci mogą uczestniczyć w wielu projektach, które dzieją się na wirtualnym kampusie. W wyniku współpracy społeczności powstał już “hAI Magazine” i na podobnej zasadzie powstanie niedługo więcej projektów m.in. AI Radio i AI Art Gallery. Ich celem jest tworzenie klastrów technologicznych.

Projekt okazał się sukcesem i popchnęło nas to od razu do myślenia o ekspansji zagranicznej. Zdecydowaliśmy poszukać od razu się inwestora, który podzieliłby naszą wizję. Maciej Zientara otworzył nam dostęp do swojego wieloletniego know-how w budowaniu wartości na międzynarodowych rynkach. Spełnieniem marzeń każdego startupowca jest pozyskanie zaangażowanego inwestora, który mógłby wnieść coś więcej niż tylko pieniądze” – dodaje Górski.

Maciej Zientara, założyciel Supernova Group a także co-inwestor w JR Holding dodaje, że przekonało go do inwestycji w CampusAI, że platforma ma unikalne metodyki i produkty, mocny team merytoryczny i operacyjny oraz szerokie wsparcie kluczowych firm z branży technologicznej.

Cieszę się, że mam szansę stać się częścią globalnego przedsięwzięcia mającego wymiar nie tylko biznesowy, ale społeczny. CampusAI wypracował unikalną i skalowalną koncepcję
edukacji w obszarze AI, respektując zasady odpowiedzialności społecznej i będąc odpowiedzią na wyzwania transformacji cyfrowej. Zachęcam innych przedsiębiorców, by dołączyli do nas. Zmiany wywołane AI będą za chwilę dotyczyć każdego, dlatego tak istotna jest świadoma edukacja. To da szansę zbudowania osobistej i biznesowej przewagi konkurencyjnej” – mówi założyciel Supernova Group, co-inwestor w JR Holding.

CampusAI poza mocnymi korzeniami w świecie nauki buduje też własne rozwiązania technologiczne tworzące dla otoczenia biznesowego moduły, na których będą mogły powstawać dedykowane rozwiązania edukacyjne dla partnerów. Całość wizualizowana jest za pomocą najnowszych silników do produkcji gier wideo, w której elementy są interaktywne za sprawą sztucznej inteligencji. Pozwala to na tworzenie wewnętrznych światów również dla innych. Spółka planuje udostępnienie wielopoziomowej platformy generatywnej i zwiększenie sprzedaży programów rozwoju dla klientów B2B. W ciągu najbliższych 3 miesięcy chce wejść także na kolejne rynki. W tym roku plan obejmuje ekspansję na do 10 krajów.

“W pierwszej kolejności będą to rynki angielsko i hiszpańskojęzyczne. Docelowo, chcielibyśmy pojawić się na co najmniej 100 kluczowych rynkach, oferując rozwiązanie dla 2 miliardów ludzi. Zakładamy, że w krótkim czasie pozyskamy 200 tys. stałych użytkowników. Poza aspektem czysto edukacyjnym, dążymy do tego aby budować rewolucyjne technologie w obszarze AI, które pomogą naszym użytkownikom rozwinąć skrzydła i być gotowym na zmiany następujące w szczególności na rynku pracy” – twierdzi Co-Founder i CTO CampusAI.

Jedną z pierwszych organizacji, która dostrzegła potencjał współpracy z CampusAI jest Akademia Leona Koźmińskiego. Organizacje podpisały wspólną deklaracją połączenia sił w działaniach jeszcze w 2023 roku na rzecz poszerzenia wiedzy o narzędziach sztucznej inteligencji. Deklarację współpracy podpisali prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego oraz Aureliusz Górski, Founder & CEO platformy. Cyfrowy bliźniak budynku ALK znajduje się już w uniwersum wirtualnej dzielnicy i w najbliższym czasie obie organizacja planują uruchomienie pierwszych wspólnych inicjatyw.

CampusAI jest firmą technologiczną tworzącą rozwiązania w zakresie edukacji i współpracy oparte o sztuczną inteligencję (AI). Dostarcza innowacyjną wirtualną platformę i immersyjne programy rozwoju, które pomagają jednostkom, zespołom i organizacjom wykorzystać połączony potencjał człowieka i AI. Umożliwia to naukę w modelu mieszanym (blended learning) i tworzenie własnych ścieżek edukacyjnych. Firma we współpracy z badaczami trendu collaborative AI (współpracującej AI) opracowała własną metodologię Human+AI Collaboration. Udostępnia również narzędzia i technologiczne tzw. „piaskownice” do testowania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach. Misją CampusAI jest upowszechnienie wiedzy na temat nowych form współpracy z wykorzystaniem AI oraz inspirowanie innych organizacji do odpowiedzialnego i etycznego wdrażania tej technologii. Organizacja zamierza przeszkolić 200 tys. wczesnych użytkowników technologii AI w 100 krajach i wspólnie z nimi stworzyć lokalne platformy współpracy. W tym celu działa razem z uniwersytetami, sektorem publicznym i biznesem dostarczając organizacjom silnik do budowy własnych obiektów w wirtualnej dzielnicy innowacji wykorzystując do tego technologię do produkcji gier komputerowych i AI.

Maciej Zientara jest byłym bankowcem i od lat aktywny jako Venture Builder, który doświadczenie inwestycyjne, finansowe i operacyjne zdobywał od początku transformacji gospodarczej. Założył Supernova Group, która koncentruje się na działalności inwestycyjnej VC/PE (Supernova Venture), deweloperskiej (Supernova Development), hotelarskiej (Supernova Hotels), a także posiada niemal 50-proc. pakiet akcji giełdowej spółki Soho Development. W maju Maciej Zientara poinformował o przekroczeniu 5-proc. progu w akcjonariacie giełdowej spółki JR Holding, kontrolowanej przez inwestora Januarego Ciszewskiego. Zientara zapowiedział strategiczny sojusz z JR Holding i aktywny udział w planach spółki, które zakładają porządkowanie portfela i zainwestowanie około 300 mln zł do 2027 r. w spółki z najbardziej perspektywicznych branż.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments