FC Barcelona i Hewlett Packard Enterprise (HPE) podpisały umowę partnerską, w ramach której firma stała się nowym oficjalnym partnerem technologicznym edge-to-cloud (obejmującym rozwiązania od brzegu sieci po chmurę obliczeniową) inicjatywy Espai Barça na kolejne cztery sezony do 30 czerwca 2028 r. Dzięki strategicznemu sojuszowi mającemu na celu zrewolucjonizowanie doświadczeń kibiców, nowe obiekty klubowe zostaną wyposażone w światowej klasy środowisko technologiczne korzystające z rozwiązań HPE Aruba Networking i chmury HPE GreenLake, umożliwiające analizę danych w czasie rzeczywistym, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

Partnerstwo między klubem a HPE opiera się na wiodących rozwiązaniach w zakresie łączności na brzegu sieci oraz na technologii chmurowej. Umożliwią one zaoferowanie w każdym obszarze Espai Barça spersonalizowanych usług i wrażeń dostosowanych do potrzeb kibiców, co w przyszłości stanie się nowym standardem jeśli chodzi o wydarzenia sportowe i rozrywkowe. Umowa ta jest częścią programu sponsorskiego związanego z rozbudowywanym stadionem Spotify Camp Nou. Jej realizacja stała się możliwa dzięki wspólnemu celowi, jakim jest wyposażenie modernizowanego obiektu w najnowocześniejsze technologie.

Espai Barça – więcej niż tylko stadion

Espai Barça to prawdziwa rewolucja w świecie sportu i rozrywki. Projekt polega na modernizacji i rozbudowie wszystkich obiektów FC Barcelona, w tym słynnego Spotify Camp Nou, które staną się najlepszym miejskim kompleksem sportowym na świecie. Dzięki doświadczeniu firmy HPE we wdrażaniu najnowszych technologii, kibice odwiedzający stadion będą mogli cieszyć się spersonalizowanymi doświadczeniami.

Umowa między FC Barcelona a HPE oznacza wspólną pracę nad cyfrową ewolucją klubu, przy zapewnieniu bezpiecznych cyfrowych interakcji i komunikacji na terenie stadionu, dzięki czemu Espai Barça będzie nie tylko symbolem sportowej perfekcji, lecz również wzorcem innowacyjności technologicznej.

Innowacje technologiczne wzmacniające przeżycia na stadionie

Klub FC Barcelona dąży do tego, by Espai Barça stała się międzynarodowym centrum innowacji, a umowa z HPE pokazuje realne zaangażowanie klubu we wdrażanie innowacyjnych technologii. Dzięki wsparciu HPE, Espai Barça znajdzie się w czołówce innowacji technologicznych w świecie sportu, gdyż ulepszony zostanie każdy aspekt pobytu w obiekcie, od momentu przybycia na stadion do końca każdego meczu czy innej imprezy masowej. Nowe usługi, które zostaną udostępnione fanom to m.in. grywalizacja i wirtualna rzeczywistość. Ponadto, zespoły ze wszystkich sekcji klubu skorzystają z zaawansowanych funkcji analitycznych, co pozwoli na optymalizację wydajności i strategii gry.

W ramach umowy HPE wdroży rozwiązanie HPE GreenLake Private Cloud Enterprise i dostarczy serwery, pamięć masową oraz technologie HPE Aruba Networking, w tym zaawansowane rozwiązania sieci kampusowej i dla bezpiecznych centrów danych gotowych do obsługi sztucznej inteligencji. Rozwiązanie sieciowe, działające na zasadzie zero trust, będzie stanowiło podstawowe narzędzie dla zespołów zajmujących się w FC Barcelona siecią i bezpieczeństwem, gdyż udostępnia kompleksową widoczność i globalne zasady bezpieczeństwa egzekwowane na brzegu sieci. Centrum danych jest wyposażone w najbardziej zaawansowane rozwiązania dla usług rozproszonych, co gwarantuje większe bezpieczeństwo połączeń między serwerami, zwiększając ochronę i zapewniając lepszą widoczność.

HPE wdraża również zaawansowaną, szybką, bezpieczną sieć bezprzewodową na Spotify Camp Nou, aby zapewnić najlepszą jakość usług dla ponad 100 000 fanów na stadionie. Ponadto HPE GreenLake Private Cloud Enterprise stanowi modernizację infrastruktury informatycznej stadionu zapewniającą prostsze zarządzanie obciążeniami roboczymi, większą automatyzację, lepsze bezpieczeństwo danych, a także większą zwinność i dostępność. W przyszłości planowane jest wdrożenie prywatnej sieci 5G.

Komentarz Juli Guiu, wiceprezesa ds. marketingu w FC Barcelona: Współpraca z HPE jest krokiem naprzód w kierunku stworzenia cyfrowego, usieciowionego i bezpiecznego środowiska w Espai Barça. Bogate doświadczenie firmy w zakresie łączności i technologii chmurowych oznacza, że będziemy w stanie zaoferować członkom naszego klubu, fanom i kibicom spersonalizowane doświadczenia, znacznie zwiększając ich interakcję z klubem w dniach rozgrywek na Spotify Camp Nou, a także w trakcie różnych imprez, które będą organizowane na terenie obiektu.

Komentarz Alfredo Yepeza, wiceprezesa i dyrektora zarządzającego na Amerykę Łacińską i Europę Południową w Hewlett Packard Enterprise: Technologia jest integralną częścią rozwoju i globalnej ekspansji sportu. Pozwala też na coraz szybsze wdrażanie innowacji. Jako HPE cieszymy się ze statusu oficjalnego partnera w zakresie edge-to-cloud jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Nasza współpraca przełoży się na lepsze doświadczenia odwiedzających stadion fanów, gdyż dostarczymy najnowocześniejsze technologie dla projektu Espai Barça wraz z legendarnym Spotify Camp Nou.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments