Osiedle Fokus Ursus belgijskiego dewelopera Equilis zbuduje wiodąca na rynku wykonawstwa, notowana na GPW firma Unibep S.A. Spółki podpisały w ostatnim tygodniu maja umowę na generalne wykonawstwo pierwszego budynku osiedla położonego w Ursusie, przy ul. Posag 7 Panien i ul. Karola Taylora.

Zgodnie z harmonogramem oddanie budynku do użytkowania nastąpi w II kwartale 2026 roku. Tym samym w warszawskim Ursusie, na jednej z ostatnich wolnych działek w rejonie Szamoty, przybędą 283 mieszkania i 8 lokali usługowych. Powstanie również ogólnodostępny pasaż pieszy oraz nowe ulice.

Podpisanie umowy z Generalnym Wykonawcą oznacza rozpoczęcie kolejnego, bardzo ważnego etapu realizacji naszego pierwszego projektu mieszkaniowego w Polsce. W oparciu o filozofię Equilis, w realizacji osiedla Fokus Ursus będziemy wykorzystywać doświadczenia oraz bogatą wiedzę, zdobyte na innych europejskich rynkach. Rynek mieszkaniowy w Polsce jest bardzo wymagający – dlatego ten projekt jest doskonałą okazją i zarazem wyzwaniem do potwierdzenia wizji kreowania miejsc, gdzie nasi klienci i przyszli mieszkańcy będą tworzyć swoje „szczęśliwe historie”. Pierwszy budynek A Osiedla Fokus Ursus będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”. mówi Olivier Beguin, CEO Equilis Europe.

Jesteśmy dumni, że wspólnie będziemy realizować tak ambitny projekt mieszkaniowy, jakim jest Fokus Ursus. Mimo że w porfolio Unibep S.A. mamy 20 tysięcy zbudowanych mieszkań w kilkudziesięciu lokalizacjach, głównie w Warszawie, to do każdego projektu mieszkaniowego podchodzimy indywidualnie, mając na uwadze zadowolenie inwestora, a co za tym idzie przyszłych użytkowników. Jesteśmy przekonani, że projekt Fokus Ursus będzie kolejnym fantastycznym miejscem do życia i wypoczynku przyszłych mieszkańców tego osiedla. Wykorzystamy całe nasze doświadczenie, by sprostać wysokim wymaganiom rynku. – mówi Leszek Gołąbiecki, wiceprezes zarządu Unibep S.A., dyrektor wykonawczy, odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe.

Sylwester Wybranowski, Commercial Director, Residential – Equilis Poland: – Jesteśmy podekscytowani, ale jednocześnie bardzo świadomi odpowiedzialności za współuczestnictwo w budowaniu nowej miejskiej przestrzeni, kiedyś przemysłowej i niedostępnej, a obecnie nowoczesnej i coraz bardziej przyjaznej mieszkańcom. Jest to część Warszawy zbudowana od nowa. W tym rejonie na przestrzeni ostatnich 10 lat, została wybudowana kompletnie nowa infrastruktura techniczna, nowa infrastruktura drogowa, powstają nowe placówki oświatowe. Ta lokalizacja ma już pełne uznanie na stołecznym rynku mieszkaniowym.

Finalnym akcentem stanie się, zapowiedziana przez Miasto realizacja nowych stacji metra dla dwóch linii. Termin powstania metra w Ursusie to przyszłość, ale przecież zakup mieszkania to inwestycja na lata. Aktualnie prowadzimy etap przedsprzedaży, nasze starania doceniło już kilkudziesięciu klientów, dokonując wcześniejszych rezerwacji. W czerwcu rozpoczniemy zawieranie z nabywcami umów deweloperskich.

Osiedle Fokus Ursus to oferta mieszkań z segmentu najbardziej popularnego i najczęściej wybieranego przez klientów. Jakość życia, dostęp do miejskiej infrastruktury, dobra lokalizacja, łatwa komunikacja oraz bezpośrednie otoczenie i części wspólne pełne zieleni są istotnym elementem wielkomiejskiego i zarazem kameralnego charakteru osiedla. Budynki osiedla Fokus Ursus tworzą wewnętrzne patia, gdzie ma się skupiać życie sąsiedzkie. Mieszkania, dzięki przemyślanym planom, nowoczesnym oknom, przestronnym balkonom i tarasom są świetnie nasłonecznione, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments