Dron Prometheus ma cyfryzować przestrzeń powietrzną

Przedstawiciele firmy Prometheus, polskiego producenta dronów nowej generacji, zaprezentowali platformę dronową PROMETHEUS UAV H2 GSM stanowiącą nową jakość w dziedzinie bezpieczeństwa i cyfryzacji przestrzeni powietrznej.

Drony H2 w całości zaprojektowane przez polskich inżynierów i produkowane w Polsce powstały z myślą o służbach ratowniczych, przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za infrastrukturę krytyczną, rolnictwie precyzyjnym, działalności geodezyjnej i wielu innych gałęziach gospodarki.

Dzięki innowacyjnej technologii i szerokim możliwościom konfiguracji dron H2 oferuje niespotykane dotąd możliwości. Nasz dron jest intuicyjny w użyciu, niezawodny i niezwykle precyzyjny, umożliwia szybką identyfikację i skuteczną neutralizację zagrożeń, kierowanie akcją ratunkową, komunikację z osobami na miejscu zdarzenia za pomocą głośnika oraz jest gotowy do połączenia z dowolnym centrum zarządzania kryzysowego w czasie rzeczywistym. Platforma H2 to kompleksowe rozwiązanie, które nie ma dotąd odpowiednika na rynku bezzałogowych systemów powietrznych – deklaruje Robert Drzewiecki, Prezes Prometheus.

Zasadniczą częścią systemu PROMETHEUS UAV H2 GSM jest dron z napędem hybrydowym o masie 17 kg i udźwigu do 6 kg, to unikatowe urządzenie, spełniające rygorystyczne normy unijne, które zaczęły obowiązywać z początkiem stycznia 2023 roku. W wyniku zastosowania hybrydowego spalinowo-elektrycznego napędu dron H2 może wykonywać nieprzerwany lot nawet do pięciu godzin, a dzięki zaawansowanemu systemowi komunikacji można nim sterować z dowolnego miejsca za pomocą sieci GSM, LTE, 5G, 3G, SatCom i Starlink. Technologia ta umożliwia także zarządzanie flotą dronów z jednego centrum operacyjnego. Prometheus podaje, że w zależności od potrzeb dron może być wyposażony w szereg zaawansowanych urządzeń takich jak kamera RGB, kamera termowizyjna, kamera multispektralna, kamera NightVision, LIDAR, detektor metanu i wiele innych

Opracowane przez nas drony są gotowe do wdrożenia, z naszej wiedzy wynika, że jesteśmy jedynym podmiotem posiadającym gotowe i przetestowane rozwiązanie, które zweryfikowaliśmy pozytywnie we współpracy z podmiotami z wielu branż. Zakończyliśmy szereg rygorystycznych testów, w tym z udziałem potencjalnych klientów – wyniki są bardzo pozytywne, a w wielu przypadkach wręcz przełomowe – dodał Drzewiecki.

Platforma PROMETHEUS UAV H2 GSM to kompleksowe rozwiązanie dostarczane wraz z kompletnie wyposażonym centrum dowodzenia, serwisem i usługą szkolenia pilotów. Oprócz wsparcia bezpieczeństwa dron jest unikalnym rozwiązaniem dostarczającym dane dla wielu sektorów gospodarki. Dzięki niemu możliwa jest np. paszportyzacja sieci przesyłowych co prowadzi do kolosalnych oszczędności w gospodarce remontowej. Umożliwia on też realizację inspekcji linii energetycznych, gazowych, kolejowych, portów i węzłów strategicznych dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo energetyczne kraju ponieważ wszelkie anomalie są zgłaszane w czasie rzeczywistym.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments