KinoGram w Fabryce Norblina to więcej niż kino. Poza repertuarem to także prężny ośrodek pełen różnorodnych wydarzeń filmowych i kulturalnych.

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem zrzeszającym największe nazwiska polskiego filmu – Gildią Reżyserów Polskich, która ma tutaj swoją siedzibę i objęła kino swoim wsparciem merytorycznym, w KinoGram odbywają się wydarzenia filmowe i branżowe, spotkania oraz wykłady.

Kinogram

W KinoGram działa również galeria sztuki, transmitowane będą koncerty, spektakle teatralne i operowe z największych scen świata. Będzie można zobaczyć również spektakle teatralne na żywo. Powstało wyjątkowe miejsce na mapie nie tylko kinowej, ale filmowej i kulturalnej Warszawy.

Chcemy, aby KinoGram był miejscem spotkania z kulturą w szerokim pojęciu tego słowa – przede wszystkim kino, ale także opera, teatr, muzyka, malarstwo i nawet rzeźba. Mamy nadzieję, że kalendarz wydarzeń przyciągnie każdego widza, który oczekuje od kina czegoś więcej – mówi Anna Zoll, dyrektor KinoGram.

Kinogram

KinoGram mieści się w przestrzeni Fabryki Norblina w Warszawie i swoim wystrojem nawiązuje do jej industrialnego stylu i historii. Wnętrza sal kinowych utrzymane są w chłodnym, artystycznym stylu vintage, przywodzącym na myśl złotą erę amerykańskich kin studyjnych. W siedmiu kameralnych, klimatyzowanych i zaprojektowanych z dbałością o każdy szczegół salach może zasiąść 550 widzów – największa z nich przyjmie 115 osób.

Kinogram sala kinowa

Po wielu latach skomplikowanych prac przygotowawczych, a potem budowlanych, konserwatorskich i restauratorskich przy rewitalizacji Fabryki Norblina z radością wystartowaliśmy z KinoGram. To nasz autorski projekt i kino wyjątkowe. Od początku tworzenia oferty tego miejsca chcieliśmy, żeby to właśnie kultura była czynnikiem odgrywającym tu jedną z kluczowych ról. Nie wyobrażaliśmy sobie Fabryki Norblina bez kina i mieliśmy na nie bardzo konkretny pomysł. Jesteśmy szczególnie dumni, że zgodzili się nas w tym wesprzeć tak uznani profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży filmowej jak Gildia Reżyserów Polskich. KinoGram to przedsmak oferty kulturalnej, którą Fabryka Norblina będzie odsłaniała stopniowo – dodaje Kinga Nowakowska, członkini zarządu i dyrektorka operacyjna w Grupie Capital Park, odpowiedzialna za rewitalizację Fabryki Norblina.

Każda wyposażona jest w wygodne aksamitne kanapy i fotele oraz drewniane stoliki. Sale kinowe wyposażono w najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Jako jedno z nielicznych kin w Polsce KinoGram ma aż dwie sale z systemem dźwiękowym Dolby ATMOS.

Kinogram

Kinomani obejrzą filmy w jakości obrazu 2K i 4K gwarantowanej przez projektory kinowe Barco z najnowszej linii laserowych projektorów SP4K i SP2K, których premiera odbyła się zaledwie w listopadzie ubiegłego roku oraz systemy JBL Professional, amerykańskiego producenta rozwiązań audio z 75-letnim doświadczeniem w branży. W salach zamontowano ekrany brytyjskiej firmy Harkness Screens, co oznacza duży kontrast, doskonałe kolory i najwyższą jakość obrazu. Dodatkowo, na dwóch ekranach będą mogły odbywać się projekcje filmów w 3D.

Fabryka Norblina to wielofunkcyjny kompleks, którego inwestorem jest Grupa Capital Park. To ponad 65 tys. m2 powierzchni, którą zajmują biura, koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe i handlowe. Jednym z pierwszych najemców, który już udostępnił swoją przestrzeń klientom, jest BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie ekologiczne produkty. Kultura i rozrywka będą głównymi wyróżnikami tego miejsca – otwarte zostaną tu m.in. Muzeum Apple, pierwsza w Polsce w pełni cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience i Piano Bar z muzyką na żywo.

Ponad 200-letnią historię tego terenu opowie Muzeum Fabryki Norblina – otwarte, nowoczesne i multimedialne, zorganizowane w cztery tematyczne ścieżki zwiedzania. Miejsce znajdzie tu również wyjątkowa oferta gastronomiczna. W pięciu zabytkowych halach będzie działał Food Town z 22 punktami oferującymi kuchnię z różnych stron świata, a także kawiarnie i restauracje w historycznych uliczkach. Fabryka Norblina to także miejsce przyjazne sztuce i artystom, m.in. dzięki powołanej Fundacji Fabryki Norblina.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments