Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), obejmie 60% udziałów w Focus Garden, operatorze jednego z najpopularniejszych w kraju sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą artykułów ogrodowych, w tym mebli, sprzętów i elementów małej architektury.

Focus Garden powstał w 2007 r. Początkowo zajmował się wyłącznie importem i dystrybucją mebli ogrodowych. Z czasem – wpisując się w trendy na rynku handlu detalicznego – spółka rozwinęła platformę e-commerce. Prowadzona przez nią strona focusgarden.pl jest dziś jednym z największych sklepów specjalistycznych w kategorii ogrodowej w Polsce. W swojej ofercie spółka ma szeroki wybór mebli ogrodowych oraz innych elementów małej architektury ogrodowej, z których większość, dzięki świetnie zorganizowanemu działowi zakupów i logistyki, jest dostępna od ręki.

Spółka działa na perspektywicznym rynku elementów wyposażenia ogrodów, na którym już dziś zajmuje czołową pozycję. Znajduje to odzwierciedlenie w dobrych wynikach finansowych – w 2021 r. przychody Focus Garden przekroczą 60 mln zł.

Zarządzane przez nas fundusze zainwestowały 1,6 mld PLN w 17 spółek działających w sektorze handlu detalicznego, aktywnych również w sektorze e-commerce. Zamierzamy wykorzystać to rozległe doświadczenie sektorowe, by wspierać dalszy rozwój Focus Garden. – powiedział Bartosz Kwiatkowski, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję.

Jestem dumny, że stworzona przeze mnie spółka pozyskała silnego inwestora, który pomoże nam umacniać pozycję firmy na jej obecnym rynku i wchodzić z powodzeniem na nowe. – tak transakcję skomentował Sławomir Czajkowski, założyciel Focus Garden.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments