SimFabric S.A. wraz z Emilem Leszczyńskim oraz Maximillionem Cooperem, twórcą marki Gumball 3000, zawiązała spółkę GR Games S.A. z siedzibą w Warszawie. W oparciu o słynne rajdy samochodowe, znane jako Gumball 3000, GR Games stworzy unikatową serię gier wyścigowych, rajdowych i samochodowych. Kapitał zakładowy GR Games wynosi 100.000,00 zł, a SimFabric S.A. objął 19% udziałów w spółce.

Gumball 3000 to międzynarodowy rajd samochodowy, odbywający się w Europie i Stanach Zjednoczonych nieprzerwanie od ponad 20 lat. Wydarzenie co roku przyciąga dziesiątki tysięcy fanów, a w rajdach biorą udział nie tylko entuzjaści motoryzacji, ale również gwiazdy sportu, przedstawiciele świata biznesu oraz osoby publiczne. Na przestrzeni lat Gumball 3000 stał się rozpoznawalną marką kojarzoną z zamiłowaniem do wyścigów samochodowych i adrenaliny. 

Maximillion Cooper, będący pomysłodawcą rajdów, udzielił GR Games licencji do produkcji gier na zasadach wyłączności na okres 10 lat. Ponadto, oprócz objęcia pakietu akcji GR Games, Cooper będzie  zasiadał w Radzie Nadzorczej spółki. Przewodniczącym Rady Nadzorczej GR Games został Emil Leszczyński – Przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric S. A. Na stanowisko Prezesa Zarządu w nowej spółce została powołana Julia Leszczyńska – Prezes Zarządu SimFabric S.A.

Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric

„Już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do nawiązania współpracy z Maximillionem Cooperem i stworzenia gier w oparciu o Gumball 3000. Pierwsza produkcja gry na podstawie tego legendarnego rajdu, powstała 20 lat temu, przy udziale brytyjskiej firmy SCI Games. Gra była wtedy wydana na PlayStation 2. Cieszymy się, że dwie dekady później, to SimFabric, polski wydawca, będzie uczestniczył w tej spektakularnej produkcji. Naszą intencją jest wprowadzenie GR Games w ciągu najbliższych lat na giełdę GPW” – komentuje Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric oraz nowopowstałej GR Games.

Do tworzenia serii gier Gumball 3000 zostanie powołany zespół międzynarodowych specjalistów z dziedziny gier wyścigowych i rajdowych, który pracował przy podobnych światowych produkcjach i który zapewni serii gier Gumball 3000, jakość AA+.

„Powstanie spółki GR Games i realizacja tego projektu jest kolejnym etapem rozwoju grupy kapitałowej SimFabric. Obok produkcji gier mobilnych na urządzenia z systemami Android i iOS, produkcji gier na gogle wirtualnej rzeczywistości, portowania gier na konsole nowej generacji, produkcji własnych oraz działalności badawczo-rozwojowej, rozbudowujemy grupę kapitałową SimFabric o kolejne celowe spółki zależne” – dodaje Julia Leszczyńska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments