Gra The Amazing American Circus, autorstwa Klabatera, wydawcy i developera gier na komputery i konsole odniosła sukces na portalu Kickstarter. Produkcja powstająca we współpracy z Juggler Games wzbudziła zainteresowanie graczy i mediów i udowodniła swój potencjał komercyjny.

Michał Gembicki, członek zarządu Klabater

Zebrane fundusze pozwolą na to, co najważniejsze – więcej nowych treści, w tym zaplanowany na okres po premierze dodatek Alaska oraz m.in. zewnętrzne testy Q&A. Dzięki tej zbiórce, The Amazing American Circus zbudował oddaną społeczność fanów, którzy nie tylko oczekują na premierę gry, ale już teraz postanowili wesprzeć ją finansową! Mamy nadzieję, że gra spełni wysokie oczekiwania i zgodnie z przewidywaniami portali takich jak np. Screen Rant, okaże się najlepszym tegorocznym deckbuilderem” – komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.

Produkcje z gatunku deckbuilder oparte są na przygotowaniu przez gracza własnej talii z dostępnych kart i walkę z napotykanymi przeciwnikami. Najlepszymi przykładami produkcji tego typu, które odniosły sukces są m.in: Slay The Spire (szacunkowo między 2 – 5 mln. sprzedanych sztuk na Steam, 97% pozytywnych recenzji graczy), czy Dicey Dungeons (90% pozytywnych opinii z blisko 5000 ocen użytkowników).

Łukasz Janczuk, lead producer Juggler Games

„Poświęciliśmy wiele czasu na projektowanie elementów takich jak mechanika kart, czy zdolności poszczególnych artystów, żeby stworzyć interesującą, wciągającą i wyjątkową grę. W The Amazing American Circus nie ma zabijania przeciwników, gracz musi zaimponować swojej publiczności oraz bronić artystów przed jej nieprzychylną reakcją. Ponadto w grze użytkownicy będą także zarządzać karawaną cyrkową, co wpływa na sławę cyrku oraz samopoczucie przedstawicieli naszej trupy” – komentuje Łukasz Janczuk, Lead Producer Juggler Games.

Pełna wersja gry zadebiutuje 20 maja na wszystkich platformach: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One oraz Nintendo Switch. Cena tytułu nie została jeszcze ogłoszona. 

Akcja The Amazing American Circus jest osadzony w czasach tzw. Pozłacanej Ery (Gilded Age), która trwała w latach ~ 1870 – 1900. Do cech szczególnych gry należą oryginalna tematyka, klimatyczna szata graficzna oraz subtelne poczucie humoru, które będzie towarzyszyło graczom wcielających się w rolę nowego właściciela podupadającego wędrownego cyrku. 

 

„The Amazing American Circus stanowi zwieńczenie nieoficjalnej trylogii rewolucyjnej, której wspólnym mianownikiem jest wyjątkowość epok i tematyki – pozostałe dwa tytuły to We. The Revolution oraz Help Will Come Tomorrow. Obie gry odniosły już sukces komercyjny oraz artystyczny, dlatego sądzimy, że równie ciepło zostanie przyjęta gra opowiadająca o wielkiej rewolucji w przemyśle rozrywkowym” – kończy Michał Gembicki, Klabater SA.

Już wkrótce ogłoszone zostaną kolejne kluczowe dla premiery gry wydarzenia. Zespół Klabater SA zapowiada m.in uruchomienie beta wersji gry.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments