17 grudnia 2020 roku warszawskie studio zawarło umowę z Triple Dragon Funding Delta Ltd. na mocy, której BTC Studios otrzyma pożyczkę w wysokości 2,5 mln USD.

Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na działania z zakresu User Acquisition. Wsparcie finansowe ma posłużyć spółce notowanej na NewConnect w pozyskaniu nowych graczy i wzmocnieniu konkurencyjność wydawanych przez nią gier mobilnych. 

Zdobyte wsparcie finansowe pozwoli BTC Studios S.A. na promocję kluczowych tytułów, rozszerzenie grona odbiorców i działania polegające na wzmocnieniu lojalności graczy. Spółka znana jest z tworzenia i wydawania gier mobilnych w oparciu o popularne IPR-y (Prawa Własności Intelektualnej). Na ich podstawie powstały takie produkcje jak Taffy: Feed the Kitty czy Sadie Sparks’ Magic Match. Warszawskie studio wydało ponadto autorską grę Smooth Wheel. 

Kwota pożyczki jaka została wynegocjowana przez nasze studio z londyńską firmą w całości zostanie przeznaczona na działania User Acquisition. Jest to jeden z etapów zmian jakie zachodzą w spółce. Po zweryfikowaniu dotychczasowych działań w ramach strategii uznaliśmy, że User Acquisition jest jednym z tych obszarów, na których w chwili obecnej należy skupić się najbardziej” – tłumaczy Jarosław Zeisner, Członek Zarządu BTC Studios.

Jarosław Zeisner zaznacza, że podjęte działania mają przynieść efekt w postaci poprawy rentowność wydawanych przez BTC Studios S.A. tytułów.

„Zależy nam na pełnym wykorzystaniu potencjału sprzedażowego naszych produkcji, na czele ze Smooth Wheel. Podjęta została więc decyzja o znalezieniu dodatkowego finansowania. Środki te umożliwią przeprowadzenie globalnych kampanii marketingowych gier. Celem numer jeden w krótkim terminie jest znaczne zwiększenie liczby mikropłatności dokonywanych przez graczy. Liczymy na pozytywny efekt kombinacji tych działań i pracy naszych programistów, którzy stale pracują nad ulepszeniem gier BTC Studios”
– podsumowuje członek zarządu.

Start wspomnianej kampanii spółka przewiduje na I kwartał 2021 roku. Natomiast termin spłaty pożyczki został ustalony na 31 grudnia 2021 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments