Już w grudniu na platformie Steam pojawi się bezpłatny prolog flagowego projektu z portfolio produkcyjnego Baked Games – Prison Simulator. Pełna wersja gry, która pozwoli graczom wcielić się w strażnika więziennego, będzie dostępna na PC w Q2 2021.

Docelowo tytuł pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Współwydawcą produkcji jest PlayWay, główny udziałowiec spółki. W pierwszej połowie przyszłego roku Baked Games planuje debiut na NewConnect. Obecnie spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który wkrótce złoży do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Prace przy Prison Simulator przebiegają zgodnie z planem. Widoczne efekty naszej pracy zaprezentujemy już w grudniu, poprzez udostępnienie bezpłatnego prologu gry w sklepie Steam. Chcemy dać możliwość graczom zapoznania się z naszą propozycją, a w zamian uzyskać  od nich bezcenny feedback. Prolog będzie zawierać rebelię i fragment gry ukazujący bunt w placówce karnej” – mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

„Przedstawiona w grze misja, przedstawia życie strażnika więziennego w fikcyjnym więzieniu, zlokalizowanym w stanie Nebraska w USA. Gracz wciela się w postać naczelnika w podupadającym więzieniu, a jego celem jest doprowadzenie placówki do porządku” – dodaje Przemysław Bieniek. 

Fabuła przewiduje wiele wątków i etapów rozgrywki, a gracze mogą liczyć na mnóstwo  zadań do wykonania. 

Największym koszmarem administracji więziennej staną się więźniowie. Od decyzji podjętych przez głównego bohatera będzie zależeć jak sobie poradzi z osadzonymi, i czy zyska  ich szacunek. Wraz z rozwojem akcji strażnik będzie miał możliwość zdobywania m.in. wirtualnych pieniędzy, które może przeznaczyć na własne potrzeby, ale również doprowadzenie więzienia do porządku.

Pełna wersja Prison Simulator zadebiutuje w wersji na komputery stacjonarne w Q2 2021. Tytuł docelowo ukaże się także na konsolach oraz w wersji kompatybilnej z goglami VR.

„Symulator oparty został na elementach technologii rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której postacie za każdym razem zachowują się inaczej, co determinuje zaprogramowany kod rozgrywki” – dodaje Przemysław Bieniek.

Prison Simulator znajduje się na TOP Wishlist platformy Steam.

Cieszymy się, że tytuł, w którym od początku pokładamy duże nadzieję, jeszcze przed premierą cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Było to także widoczne m.in. podczas tegorocznej jesiennej edycji Festiwalu Steam, na którym zaprezentowaliśmy demo gry. Opinie użytkowników były bardzo entuzjastyczne” – mówi Przemysław Bieniek. 

ZOBACZ TAKŻE: Baked Games z Grupy PlayWay zmierza na NewConnect

W pierwszej połowie 2021 roku Baked Games chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

W celu dywersyfikacji działalności spółka, oprócz produkcji gier, spółka zamierza prowadzić również działalność portowo-wydawniczą. Zarząd studia zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments