Jujubee S.A. i wydawca 1C Entertainment podjęli decyzję o przesunięciu daty premiery gry Realpolitiks II z dnia 5 listopada na dzień 18 listopada 2020 w związku z pojawieniem się korzystniejszego okienka wydawniczego na platformie Steam. Gra ukaże się w ramach usługi Early Access w cenie 29.99 USD i 24.99 EUR.

„Choć nie była to dla nas łatwa decyzja, to wraz z naszym wydawcą uznaliśmy, że przesunięcie premiery gry o niespełna dwa tygodnie będzie dla nas korzystne. Na platformie Steam pojawił się dla nas bardziej atrakcyjny slot, co jest związane ze zmianą daty wydania dużego tytułu z innego studia – w konsekwencji będziemy mogli liczyć na lepszą ekspozycję Realpolitiks II w sklepie” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

„Zdajemy sobie sprawę, że cześć graczy może być zawiedziona tym niewielkim opóźnieniem, ale w dużej mierze zadecydowały względy marketingowe i rynkowe. Gra będzie bowiem miała zapewnioną dodatkową promocję w ramach platformy Steam – między innymi poprzez lepsze rozreklamowanie tytułu wśród posiadaczy pierwszej odsłony Realpolitiks. Dodatkowy czas przełoży się także na dalsze działania zmierzające do istotnego zwiększenia wishlisty, co już teraz możemy zaobserwować” – dodał Michał Stępień. 

W dniu dzisiejszym opublikowany został nowy zwiastun promujący grę. W nadchodzących dniach planowana jest publikacja dalszych materiałów, w tym obszernego wideo z rozgrywki, a także wysłanie produkcji do popularnych influencerów. Wraz z premierą 18 listopada rozpocznie się również płatna promocja tytułu w ramach platform społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE: Jujubee tworzy grupę kapitałową

Warto podkreślić, że Realpolitiks II jest już ukończone i w pełni grywalne, zaś aktualne prace są skoncentrowane na dalszym dopracowywaniu balansu rozgrywki. Wydanie gry w ramach Early Access pozwoli Jujubee na większe wykorzystanie potencjału społeczności, która będzie miała istotny wpływ na dalszy rozwój produkcji i dostosowanie gry do potrzeb odbiorców.

Opis gry:

Poprowadź swój naród do chwały i napisz nowy rozdział historii w Realpolitiks 2; grze strategicznej czasu rzeczywistego, w której usiłujesz poprowadzić wybrany współczesny naród do globalnej dominacji. Droga do supremacji ułożona jest problemami współczesnego świata, więc przejmij kontrolę nad gospodarką swojego narodu, poprowadź armie, przeprowadzaj akcje dyplomatyczne i szpiegowskie oraz walcz z globalnymi zagrożeniami, takimi jak terroryzm, pandemie, głód i inne.

Realpolitiks II rozszerza rozgrywkę o nowy zestaw funkcji, narzędzi i strategii, które pomogą ci zdominować świat. Mechanika wywiadu została ulepszona poprzez dodanie jednostek szpiegowskich, które mogą odegrać kluczową rolę w zdobywaniu wiedzy o twoich przeciwnikach. Zaprojektowany został również nowy system walki, który zapewnia jeszcze więcej opcji planowania działań militarnych, a dodatkowo gra posiada nowy zaawansowany system dyplomacji, zarządzania, i wiele innych usprawnień.

Realpolitiks II po raz pierwszy będzie zawierać również narzędzie do modowania, pozwalające na tworzenie i dostosowywanie gry do własnych upodobań! Narzędzie oferuje pełną swobodę w projektowaniu nowych kampanii, scenariuszy, jednostek, a nawet nowych narodów, kształtowania drzewka projektów według własnego uznania lub modyfikowania parametrów początkowych każdego kraju. Nic nie stoi na przeszkodzie by przeistoczyć piękny i egzotyczny kraj Nauru i w najpotężniejszą nację na świecie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments