Symulator przetrwania w amazońskiej dżungli Green Hell, już dziś zadebiutuje konsoli Nintendo Switch. Za port i wydanie tytułu odpowiada Forever Entertainment. Gra będzie dostępna na terytorium Europy, USA, Kanady, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii w cenie 24.99 EUR/USD. W dniach 8-28 października będzie obowiązywać specjalna promocja -10%.

 

Nintendo Switch zostało sprzedane dotychczas w ponad 62 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na japońskiej konsoli brakuje tytułów takich jak The Forest, Raft, Rust, czy No Man’s Sky, dzięki czemu Green Hell ma platformie bardzo małą konkurencję. Nintendo Switch posiada również dodatkową zaletę – w odróżnieniu od urządzeń Microsoftu i Sony, ma ogromną bazę aktywnych użytkowników, która będzie stale rosnąć w najbliższych latach – konsola zadebiutowała zaledwie 2 i pół roku temu.

„Moment ekspansji Green Hell poza komputery osobiste jest z pewnością symboliczny i stanowi powód do dumy. Liczymy, że gra odniesie sukces na Nintendo Switch i zdominuje tamtejszą niszę gier survival simulation” – skomentował Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

ZOBACZ TAKŻE: „Co-op uświadomił nam potencjał sprzedaży Green Hell”

Za port i wydanie odpowiada zespół weteranów branży z Forever Entertainment, którzy specjalizują się w japońskiej konsoli. Spółka ta od lat nawiązuje umowy związane z grami na Nintendo Switch, a wśród firm, które współpracowały z trójmiejską spółką są m.in. SEGA, Bloober Team, czy grupa PlayWay. Green Hell na Nintendo Switch będzie dostępny w aż 8 językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim i polskim. Poza promocją -10% do 28 października dla wszystkich, przygotowano stałą promocję -33% dla posiadaczy Thief Simulator, Hollow, Timberman VS i Panzer Dragoon.

Poza premierą, studio opublikowało dziś swoją nową roadmapę. Najnowszy dodatek do Green Hella – The Spirtis of Amazonia został podzielony na trzy części, a premiera pierwszego z nich już wkrótce! Port na konsole PS4 i Xbox One zapowiedziany jest na przełom I i II kwartału 2021r. 

„Chcemy dostarczać jak najbardziej dopracowane i kompletne porty, dlatego zdecydowaliśmy, że potrzebujemy trochę więcej czasu, aby popracować nad tymi wersjami” – kończy prezes. 

Przypominamy, że Creepy Jar ogłosił niedawno, że samodzielnie wyda Green Hell na konsole Xbox oraz PlayStation. Spółka uzyskała też pozytywne rozpatrzenie wniosku IP Box, dzięki czemu będzie mogła skorzystać z korzystniejszej stawki podatkowej. Zdaniem zarządu, powyższe wydarzenia wpłyną pozytywnie na wyniki finansowe spółki w najbliższych miesiącach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments