Forestlight Games (FLG) producent i wydawca gier na komputery stacjonarne i konsole z Grupy PlayWay, rozpoczyna proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Studio w 2020 roku pozyskało od inwestorów 1,9 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na wsparcie prac spółki nad dwoma tytułami, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic. Forestlight Games (FLG) chce zadebiutować na rynku NewConnect w I połowie 2021 roku.

Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games

 

„W pierwszej połowie przyszłego roku planujemy debiut na rynku NewConnect, dlatego już teraz rozpoczęliśmy proces przekształcenia Forestlight Games ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. To niezbędny krok, aby móc dołączyć do spółek publicznych. W procesie tym wspiera nas profesjonalne grono doradców” – informuje Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games.

Mamy nadzieję, że debiut na rynku New Connect pozwoli nam zwiększyć wiarygodność spółki w oczach inwestorów, partnerów biznesowych i kontrahentów. Nie wykluczamy także przeprowadzenia emisji akcji, o szczegółach będziemy informowali na bieżąco” – komentuje Tomasz Mazur.

Forestlight Games specjalizuje się w grach na komputery i konsole. Spółka powstała w 2017 roku, jednak pod koniec 2019 zmienił się Zarząd i kluczowe osoby w spółce oraz rozpoczęto produkcję Wedding Designer. W 2020 roku przeprowadzono emisję udziałów, z której pozyskano 1,9 mln zł. Zebrane środki posłużyły deweloperowi do wsparcia prac nad dwoma tytułami The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic.   

Jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia – Dorian Morris Adventure. To gra przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle. Wcielając się w głównego bohatera – Doriana Morrisa – gracz podąża tropami pozostawionymi przez jego dziadka, sławnego podróżnika. Przeżywa ciekawe przygody i rozwiązuje zagadki.

Już w najbliższych dniach przedstawimy Doriana graczom podczas tegorocznego Festiwalu Steam. Zaprezentujemy także dwa inne projekty: Wedding Designer i Lost Viking: Kingdom of Women” – dodaje Tomasz Mazur. 

Aktualnie spółka pracuje nad kilkoma nowymi produkcjami, które zadebiutują w wersji na PC w 2021 roku. Do niektórych z nich udostępnione zostaną darmowe prologi. Oprócz wspomnianych Wedding Designer, The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic są to Camper Flipper, czy Lifeguard Simulator. Fabuła ostatniego tytułu inspirowana jest filmem Baywatch.

„Przyglądamy się także produkcjom zewnętrznych zespołów, w tym zagranicznych. Najciekawsze produkcje chcemy pozyskać do naszego katalogu wydawniczego, w którym znajduje się już Electro Ride: The Neon Racing– mówi prezes FLG.

Produkcja neonowych legend motoryzacyjnych z czasów PRL’u zadebiutowała w lipcu tego roku. Tytuł zbiera wysokie oceny graczy w serwisach branżowych. Był też nominowany do Best Indie Game na Digital Dragons.  

W trzecim kwartale 2021 roku na rynku pojawi się jedna z największych produkcji studia – The Pope: Power&Sin. Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę papieża, który będzie walczył o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych, jednak nie zapominając o własnych ludzkich potrzebach. Fabuła gry nawiązuje do czasów kontrowersyjnego papieża Aleksandra VI. 

Producentem i współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest większościowym udziałowcem spółki. Wishlista tytułu wynosi aktualnie około 15 tys. użytkowników. 

Forestlight Games zakłada, że większość tytułów z portofilio produkcyjnego studia w wersji na komputery stacjonarne, zostanie wydana również na konsole nowej generacji, a wybrane w wersjach VR-owych oraz mobilnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments