Mavason Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., 5 października 2020 roku podpisała z funduszem 21 Concordia i założycielami umowę nabycia większościowego pakietu udziałów R2G Polska Sp. z o. o., działającej pod marką Apaczka – największego dostawcę rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Apaczka jest wiodącym operatorem logistycznym na polskim rynku przesyłek kurierskich. Spółka funkcjonuje jako integrator zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office).

„Zgodnie z prognozami, obserwowany od dłuższego czasu wzrostowy trend wydatków na e-commerce w Polsce będzie kontynuowany. Dodatkowo, w 2020 roku w wyniku pandemii koronawirusa rynek otrzymał silny bodziec do rozwoju związany z dużym wzrostem zakupów online, co przełożyło się na zwiększenie jego wartości o ponad 35 % rok do roku” – mówi Edgar Koleśnik, Partner w Abris Capital Partners.

„Naszym zdaniem Apaczka świetnie wpisuje się w ten globalny trend i widzimy ogromny potencjał dalszego intensywnego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że z doświadczonym zespołem menedżerów R2G uda się zrealizować ambitny plan tej inwestycji zarówno w zakresie wzrostu organicznego, jak i potencjalnych przejęć” – wskazuje Edgar Koleśnik.

Inwestując w Apaczkę, Abris wykorzystuje swoje bogate doświadczenie we współpracy z firmami w sektorze kurierskim i logistycznym. Z dużym sukcesem rozwinął między innymi polską Siódemkę oraz rumuńską Urgent Cargus, które zdobyły wiodącą pozycję rynkową adresując rosnące potrzeby klientów w sektorze e-commerce.

„Platforma logistyczna apaczka.pl to największy w Polsce portal pozwalający firmom na realizację pełnego wachlarza usług kurierskich i transportowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasi klienci mogą spokojnie zająć się prowadzeniem biznesu wiedząc, że ich przesyłki dotrą na czas do odbiorców” – mówi Marcin Susmanek, Członek Zarządu R2G Polska Sp. z o. o.

Od ponad 11 lat z sukcesem stosujemy strategię wspierania wszystkich uczestników tego rynku. Generujemy wartość dla firm kurierskich, współpracujących z nami nadawców, a nawet platform e-commerce, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju tej branży” – dodaje Marcin Susmanek.

„Poza kontynuacją dotychczasowej polityki zwiększania udziału i umacniania pozycji lidera na rynku, spółka razem z nowym inwestorem planuje dalszy dynamiczny rozwój poprzez systematyczne wdrażanie nowych rozwiązań dla podmiotów działających w branży e-commerce. Naszym celem jest również dotarcie z ofertą platformy apaczka.pl do nowych segmentów rynku.” – podsumowuje Grzegorz Iwaniuk, współzałożyciel i prezes spółki R2G Polska Sp. z o.o.

„Cieszymy się, że udziałowcy Apaczki pozyskali nowego partnera, z którym będą mogli kontynuować dynamiczny wzrost, i który dzięki swojej obecności w Europie Środkowej pozwoli powielić model biznesowy Apaczki na nowych rynkach.” – dodaje Marek Modecki, Partner Zarządzający grupy 21 Concordia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments