MCI ocenia, że debiut Allegro otwiera finansowanie przez giełdę dla sektora e-commerce oraz tematów wzrostowych poza gamingiem i biotechnologią, poinformował ISBtech prezes Tomasz Czechowicz w ramach IV części DNIA Z MCI.

Tomasz Czechowicz, MCI fot. Borys Skrzyński

Nasz Answear to bardzo solidna spółka, specjalista regionalny w ciekawym sektorze, ma bardzo dobrego lidera. Debiut Allegro pokazuje duże zainteresowanie sektorem i jest szansa ze e-commerce może być kolejnym po sektorze gamingowym, który będzie się cieszył stałym uznaniem na giełdzie w Warszawie” – powiedział ISBtech Czechowicz.

DZIEŃ Z MCI:

Czechowicz, MCI: Polski e-commerce osiągnął masę krytyczną

W planach MCI 3 do 5 nowych inwestycji

„Goldman Sachs wesprze ATM w umowach hypescale”

Zaznaczył, że Answear jest jedną z większych firm e-commerce w Polsce, która zrealizowała ekspansję w regionie i można ją nazwać regionalnym czempionem.

Była budowana bardzo efektywnie. Porównywalne firmy typu Zalando, Asos wzięły dużo więcej pieniędzy od inwestorów. Uważamy, że to dobry pomysł, aby spółka poszła na giełdę. Jest to „growth story”, które powinno być tak finansowane. Brakowało nam tego elementu przez kilka lat, z uwagi na fakt, że giełda nie umożliwiała finansowania tematów wzrostowych poza w zasadzie sektorem gamingowym, czy biotechnologicznym. Mamy nadzieje ze debiut Allegro otwiera tę ścieżkę” – stwierdził prezes.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Answear planuje wejście na GPW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments