Według wyników badania ICAN Research dla Continental digitalizacja jest kluczem przy opracowaniu nowych modeli biznesowych dla całej branży transportowej.

Digitalizacja pozwala nie tylko usprawnić przepływ towarów, ale także realnie wpływa na wzrost efektywności floty” – wskazuje Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu opon użytkowych w Continental Opony Polska.

Zastosowanie unijnego narzędzia VECTO do symulacji komputerowej jest pierwszym krokiem do wdrożenia nowego podejścia w transporcie, opartego o szczegółową analizę danych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, Continental uruchomił specjalną stronę internetową www.wszystkoovecto.pl zawierającą praktyczne informacje na temat najnowszych przepisów unijnych dotyczących emisji CO2 przez pojazdy ciężarowe.

Polskie firmy transportowe pozostaną liderami europejskich autostrad, ponieważ są w stanie stawić czoło wyzwaniom digitalizacji swojego biznesu. Rodzimi przewoźnicy są niezwykle elastyczni i potrafią się szybko dopasowywać do zmieniających się warunków gospodarczych. Widać to m.in. po działaniach optymalizacyjnych, podejmowanych jeszcze w niełatwym poprzednim roku oraz szczególnie wiosną 2020, już w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2” – wskazał dyrektor handlowy opon użytkowych w COP.

W jego ocenie, firmy muszą teraz wykorzystać swoją elastyczność, aby szybciej wdrożyć nowe modele biznesowe bazujące na narzędziach cyfrowych.

Jestem przekonany, że z aktualnej sytuacji branża wyjdzie wzmocniona, a w przyszłości nasi klienci flotowi będą radzić sobie jeszcze lepiej niż dotychczas” – podsumował Rosół.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments