Samsung zaprezentował Galaxy Z Fold2 5G, nowy model flagowej linii składanych smartfonów. Naszpikowany udoskonaleniami i nowinkami technologicznymi, Galaxy Z Fold2 5G został stworzony dla użytkowników, którzy cenią najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zapewniając wyjątkowe wrażenia korzystania z urządzenia mobilnego.

„Droga do stworzenia smartfonu nowej generacji to rodzaj podróży, która niesie ze sobą mnóstwo oryginalnych pomysłów i innowacji. Projektując Samsung Galaxy Z Fold2 5G dokładnie wsłuchaliśmy się w głosy użytkowników, aby upewnić się, że nasze urządzenie nie tylko przyniesie znaczące ulepszenia sprzętowe, ale równocześnie będzie pełne nowinek technologicznych i dostarczy użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń” – mówi Dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics 

„Prace nad modelem zostały również wsparte współpracą z firmami Google i Microsoft, dzięki czemu na naszych oczach dokonują się zmiany w zakresie doświadczeń, które niesie ze sobą korzystanie z urządzeń mobilnych” – wskazuje Dr TM Roh.

Smartfon Galaxy Z Fold2 5G łączy w sobie odważny design i zaawansowane rozwiązania technologiczne:

Wyświetlacz zewnętrzny Infinity-O, o wymiarach 6,2 cala zapewnia maksimum funkcjonalności. Po rozłożeniu smartfonu, pokaźnych rozmiarów ekran główny o przekątnej 7,6 cala, zmniejszonych ramkach oraz przednim aparacie pozbawionym wycięć, pozwala użytkownikom w wygodny sposób przeglądać treści. Dodatkowo częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Galaxy Z Fold2 5G jest również doskonale wyposażony pod kątem dynamicznego dźwięku, dzięki zastosowaniu podwójnych dynamicznych głośników.

Galaxy Z Fold2 5G został zaprojektowany tak, by wyróżniał go elegancki, spójny wygląd. Niezwykły design uzupełniają zawiasy Hideaway, które wtopiono gładko w urządzenie wykorzystując możliwości mechanizmu CAM. Zawias pozwala na postawienie smartfonu i korzystanie w pełni ze wszystkich funkcji oferowanych w trybie Flex.

W szczelinie między korpusem a obudową zawiasu zastosowano specjalną technologię (sweeper technology), która blokuje cząsteczki kurzu i brudu. Rozwiązanie to zastosowano po raz pierwszy w konstrukcji Galaxy Z Flip. Smukły design Galaxy Z Fold2 5G sprawia, że zastosowanie tej technologii było dużo trudniejsze.

Aby zapewnić taki sam poziom ochrony wprowadzono nowsze, bardziej innowacyjne rozwiązanie, ale zajmujące znacznie mniej miejsca. Ponadto, zastosowany w Galaxy Z Fold2 5G zawias Hideaway charakteryzuje się rewolucyjną technologią wykonania, zmodyfikowanym składem włókien i ich regulowaną gęstością.

Galaxy Z Fold2 łączy tryb Flex z aplikacją Continuity, dając większe możliwości wykorzystania urządzenia i przekraczając granice między ekranem zewnętrznym, a głównym wyświetlaczem. Zastosowanie tak elastycznych rozwiązań pozwala na tworzenie lub oglądanie treści dostosowanych do preferencji użytkownika, zarówno gdy urządzenie jest złożone, jak i po jego rozłożeniu.

Dzięki trybowi Flex rejestrowanie treści i przeglądanie ich w czasie rzeczywistym jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wykorzystując tryb Capture View Mode, nie musisz już także wychodzić z trybu aparatu. Wyraźnie zobaczysz zrobione przed chwilą zdjęcie lub film, albo pięć ostatnich ujęć w dolnej części telefonu, a podgląd kolejnego zdjęcia będzie widoczny w górnej części. Możesz też dać upust swojej kreatywności, wykorzystując opcję automatycznego kadrowania.

Oceń uchwycone treści, uwzględniając zarówno punkt widzenia fotografa, jak i fotografowanej osoby. Korzystając w tym samym czasie z ekranu głównego i zewnętrznego zyskujesz podwójny podgląd, więc obie strony mogą jednocześnie zobaczyć rejestrowane treści. Co więcej, dzięki elastyczności Galaxy Z Fold2 5G, możesz robić wysokiej jakości selfie korzystając z tylnych aparatów oraz zewnętrznego wyświetlacza, który działa jak wizjer.

Aparat w Galaxy Z Fold2 5G zapewnia wysoki poziom jakości i kontroli nad ujęciami. Wykorzystując tryby Pro Video mode, Single Take, Bright Night  i Night Mode wykonasz zdjęcia w zapierającej dech jakości.

 

Pozycja lidera urządzeń Galaxy wzmocniona dzięki strategicznej współpracy

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu firma Samsung po raz kolejny przesuwa granice technologii i innowacji w obszarze urządzeń mobilnych. Korzystając ze składanego smartfona Galaxy Z Fold2 5G, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ultraszybkich prędkości dzięki pełnej kompatybilności z pasmem 5G, a działająca przez cały dzień bateria 4500 mAh  i możliwość superszybkiego ładowania oznaczają, że można korzystać ze smartfonu jeszcze aktywniej, nie martwiąc się o jego poziom energii.

Galaxy Z Fold2 5G zapewnia również bezprzewodowe połączenie z Samsung DeX, które umożliwia pracę na stanowisku pozbawionym bałaganu i plątaniny kabli. Z kolei zintegrowana z urządzeniem technologia UWB (Ultra Wide Band), pozwala szybko i łatwo udostępniać pliki, zdjęcia lub filmy za pomocą funkcji Nearby Share.

Użytkownicy telefonu Galaxy Z Fold2 będą mogli skorzystać z najlepszej pomocy serwisowej, którą zapewnia dedykowany zespół specjalistów Galaxy Z Premier Service.

Dostępność

Galaxy Z Fold2 będzie dostępny od 18 września 2020 w kolorach klasycznej czerni i szlachetnej miedzi. Jego sprzedaż ruszy w 50 krajach, wliczając takie państwa jak Stany Zjednoczone i Korea. W przedsprzedaży model będzie można zakupić od 1 września 2020 w wybranych miejscach w Stanach Zjednoczonych i Europie.