W najbliższych tygodniach Moonlit wybierze „krótką listę” podmiotów zainteresowanych wydaniem gry Model Builder. Po targach Gamescom do krakowskiej spółki zgłosiło się 11 wydawców wyrażających chęć wydania gry, w tym kilku ze światowej czołówki. 

Michał Gardela, prezes Moonlit

Byliśmy pewni, że na Gamescom pokazujemy dobry i jakościowy produkt, ale zainteresowanie Model Builderem przerosło nasze oczekiwania. Zgłosiło się do nas 11 wydawców, którzy chcą wydać grę, w tym kilku ze światowej czołówki. Dołączyli oni do grona trzech wydawców, z którymi prowadziliśmy rozmowy już wcześniej. Zbieramy oferty i w ciągu kilku tygodni będziemy chcieli wyłonić krótką listę 2-3 podmiotów z którymi będziemy prowadzić dalsze negocjacje, tak by do końca października wybrać wydawcę” – zapowiada Michał Gardeła, prezes Moonlit.

ZOBACZ TAKŻE: Moonlit rozpoczyna drugą publiczną ofertę akcji

Moonlit kontynuuje promocję gry Model Builder na wrześniowych wydarzeniach branżowych. Uczestniczy w trwających do 20 września targach PAX Online i będzie gościem na jednych z największych azjatyckich imprez gamingowych – Tokio Game Show.

ZOBACZ TAKŻE: Moonlit zmierza na Chiński rynek

Symulator modelarza zostanie zaprezentowany fanom z dalekiego wschodu w dniach 23 – 27 września. Pomiędzy tymi wydarzeniami spółka odwiedzi Digital Dragons, a finalnie będzie uczestniczyć na Steam Game Festival: Autumn (7-13 października). 

Premiera Early Access gry Model Builder zaplanowana jest wstępnie na czwarty kwartał bieżącego roku.

„Będziemy gotowi na czas, ale ostatnie słowo w tym zakresie będzie należało do wydawcy. On wskaże nam najlepszy z punktu widzenia promocji terminem” – zapowiada Michał Gardeła.

Model Builder pozwoli fanom modelarstwa z całego świata na składanie modeli, gdzie końcowy efekt będzie zależał od wyobraźni gracza. Swoim dziełem gracze będą mogli pochwalić się i wymienić opinię z międzynarodową społecznością modelarzy. Poza gameplayem i nieograniczoną możliwością tworzenia dodatkowej treści do gry, magnesem dla potencjalnych nabywców Model Builder będzie współpraca z czołowymi producentami modeli do sklejania. 

„Prowadzimy rozmowy ze światową czołówką i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli poinformować o pierwszych partnerstwach” – zapowiada prezes.