Moonlit rozpoczyna drugą publiczną ofertę akcji

Moonlit, krakowski developer gier, ogłosił dzisiaj drugą publiczną ofertę sprzedaży akcji i planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy na akcje zostaną przeprowadzone w dniach 11 – 25 sierpnia 2020 r. Dodatkowy kapitał pozyskany z emisji krakowski deweloper planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer. 

Moonlit funkcjonuje już od 6 lat, a w 2019 spółka zaliczyła swój debiut na giełdzie NewConnect. Oprócz produkcji gier developer znany jest również z dostarczania rozwiązań technologicznych dla innych produkcji. Warto tutaj nadmienić Ultimate Water System, z którego korzystano w znanych grach Indie (Raft, Uboat).

Podsumowując rok działalności Moonlit na NewConnect warto wskazać udział całego zespołu w akcjonariacie spółki. Free-float plasuje się na poziomie 33% udziałów, natomiast 66% akcjonariatu posiada lock-up’y do minimum początku przyszłego roku.

Michał Gardela, prezes Moonlit

Spłaciliśmy osobiste pożyczki, jakie posiadali założyciele spółki. W ten sposób zasililiśmy produkcję i zabezpieczyliśmy płynność finansową spółki na najbliższe miesiące. Z tych pieniędzy realizowany jest projekt Model Builder.” – mówi o kondycji finansowej spółki Michał Gardeła, prezes Moonlit.

499 999 wyemitowanych akcji ma posłużyć głównie finansowaniu drugie z aktualnie powstających tytułów, Dog Trainer’a. Zarząd ustalił cenę emisyjną w wysokości 5 zł za jedną akcję zapisy przyjmowane będą osobiście w siedzibie spółki, bądź w formie elektronicznej.

Myślę, że ryzyka potrzeby kolejnej emisji w tej chwili nie ma żadnej. Budżety są policzone w taki sposób, żeby bezproblemowo ukończyć projekty.” – ocenia ryzyko kolejnej emisji prezes Moonlit.

Od czasu debiutu na NewConnect firma zweryfikowała też swój plan wydawniczy. Obecnie Moonlit zamierza skupić się na produkowaniu dwóch dużych tytułów na raz.

Obecny kalendarz wydawniczy zakłada jeszcze w tym kwartale udostępnienie wersji beta Model Builder’a oraz premierę tytułu w ostatnim kwartale 2020. Przyszły rok zaowocuje dodatkami dla tytułu, jak również premierą Dog Trainer’a. W dalszej kolejności ujawniony zostanie następny projekt spółki, jak również otrzymamy dodatki już do obu wcześniej przytoczonych tytułów.