Huuuge Inc., światowy producent i wydawca gier typu free-to-play działający na szybko rozwijającym się rynku gier mobilnych, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną przez Spółkę pierwszą ofertą publiczną i rozpoczęciem notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

ZOBACZ TAKŻE: Huuuge Games przejmuje studio gier Double Star

Huuuge konsekwentnie realizuje strategię wzrostu poprzez rozwój organiczny oraz akwizycje wyróżniających się gier mobilnych oraz tworzących je studiów. Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka będzie informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników.

Po trzech udanych przejęciach z tego roku, prospekt jest kolejną przesłanką wejścia Huuuge Inc. na giełdę. Pierwsze spekulacje na ten temat pojawiły się już w roku 2017, jednak na razie firma nie zdecydowała się na debiut giełdowy.

Przypomnijmy, że na dzień dzisiejszy firma posiada swoje filie w 12 miejscach na świecie. Dodatkowo inwestorami spółki są m.in fundusze z Korei Płd., co oznacza, że Huuuge nie koniecznie musi zaistnieć na polskiej scenie giełdowej.

ZOBACZ TAKŻE: Huuuge Games nadal „rozpatruje różne możliwości rozwoju”

“Gry wideo to obecnie najbardziej popularna forma rozrywki na świecie, a gry mobilne to najszybciej rosnący segment tego rynku. Huuuge osiągnął pozycję jednego z liderów rynku gier mobilnych, pozyskując miliony graczy” – powiedział Anton Gauffin, CEO Huuuge.

„Koncentrujemy się na dalszym rozwoju, poszerzając ofertę nowych gier oraz realizując działania konsolidacyjne, czego przykładem są dokonane ostatnio przejęcia Playable Platform w Holandii i Double Star w Finlandii. Rozważamy także ofertę publiczną jako jedną z możliwych strategicznych opcji rozwoju” – wskazuje CEO Huuuge.