Huuuge Games przejmuje studio gier Double Star

Huuuge Games, światowy producent i wydawca gier free-to-play działający na szybko rozwijającym się rynku gier mobilnych, którego wartość szacowana jest na kilkadziesiąt miliardów dolarów, przejęła studio Double Star, założone przez fińskich pionierów branży gier mobilnych – Tuomasa Erikoinena i Petri Räsänena.

Studio gier Double Star Oy z siedzibą w Helsinkach w Finlandii jest start-upem tworzącym  wysokiej jakości gry na urządzenia mobilne, oferujące użytkownikom wyjątkowe doświadczenia. Huuuge Games i Double Star podjęły już współpracę przy wydaniu Bow Land, gry RPG typu casual. Przejęcie studia Double Star oznacza, że firma Huuuge ma obecnie biuro także w Helsinkach.

Współzałożyciel studia, Tuomas Erikoinen, wcześniej był również założycielem Part Time Monkey Oy – studia  rozwijającego wysokiej jakości gry mobilne, które wydało ponad 15 gier z łączną liczbą pobrań przekraczającą 50 milionów. Tuomas jest także autorem oryginalnej grafiki do znanej gry Angry Birds i współzałożycielem innego studia – Boomlagoon.

Drugi ze współzałożycieli, Petri Räsänen, w branży gamingowej działa od ponad 12 lat, głównie w dziedzinie tworzenia grafiki do gier i prototypów. Wcześniej zajmował stanowisko głównego grafika w Seriously Digital Entertainment z o.o., gdzie projektował identyfikację wizualną wielu gier mobilnych, w tym popularnej Best Fiends.

Akwizycja Double Star jest trzecim zrealizowanym w tym roku przez Huuuge przejęciem i oznacza, że spółka ma teraz 12 biur na całym świecie i zatrudnia ponad 600 osób.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że połączyliśmy siły z tak interesującym, innowacyjnym gigantem branży jak Huuuge Games. Wiemy, że to przejęcie umożliwi Double Star wzrost i skupienie się na tym, w czym jesteśmy najlepsi: tworzeniu wysokiej jakości gier, które angażują miliony graczy na całym świecie.” – mówi Tuomas Erikoinen, Współzałożyciel Double Star.

“Bardzo cieszymy się z nabycia Double Star, innowacyjnego studia założonego przez weteranów branży z historią tworzenia i wydawania wielu odnoszących sukcesy gier. Ponieważ pracujemy z Double Star już od jakiegoś czasu nad grą Bow Land, mamy doświadczenie z pierwszej ręki jeśli chodzi o ich znajomość branży i wyjątkowe doświadczenie w grach mobilnych.” – mówi Anton Gauffin, Prezes Zarządu Huuuge Games

„To przejęcie stanowi kolejny ważny krok w realizacji naszej strategii Build-and-Buy oraz rozwoju poprzez akwizycje. Finlandia była i jest jednym z najlepszych na świecie miejsc jeśli chodzi o skupienie talentów w branży gier. Jako spółka globalna, możemy potwierdzić, że nasza strategia budowania firmy w oparciu o talenty sprawdziła się wielokrotnie w Polsce, Izraelu, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Spodziewamy się, że rozpoczęcie współpracy z Double Star sprawi, że sukces powtórzy się także w Finlandii.”dodaje Anton Gauffin.