Doctor.One to medtech rozwijający narzędzie o unikalnym podejściu do stałej opieki medycznej przywracającej zaufaną relację lekarz-pacjent. Smartlink Partners dołącza do spółki angażując w przedsięwzięcie 0,5 mln EUR, co stanowi połowę obecnej rundy pomostowej. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój, w tym integrację rozwiązań automatyzujących pracę lekarza.

Aplikacja Doctor.One to bezpieczny komunikator medyczny zastępujący nieformalną komunikację SMS-ową, mailową i w social mediach, dzięki któremu lekarze są w kontakcie wyłącznie ze swoimi stałymi pacjentami, których znają z wizyt stacjonarnych. Aplikacja pozwala lekarzom na uporządkowanie komunikacji z pacjentami, a pacjentom daje możliwość kontaktu z lekarzem i uzyskania pomocy, wynagradzając lekarza w modelu subskrypcyjnym.

Na wcześniejszych etapach rozwoju Doctor.One finansowany był m.in. przez fundusze Movens Capital oraz Atlantic Labs, pozyskując do tej pory łącznie ok. 3,0 mln EUR. Smartlink Partners dołącza obecnie do spółki przy wykorzystaniu instrumentu CLA (pożyczka konwertowalna) angażując 0,5 mln EUR. Poza Smartlink Partners do spółki dołączają również fundusz Vesna Capital oraz rozpoznawalni aniołowie biznesu, finansowania dostarczają również dotychczasowi wspólnicy.

Do inwestycji w Doctor.One przekonał nas unikalny model biznesowy, który pomaga zwiększać dostępność lekarzy dla pacjentów cierpiących głównie na choroby przewlekłe, a także fakt, że firma zbudowała już wystarczającą masę krytyczną, aby być atrakcyjnym partnerem dla dużych firm farmaceutycznych i diagnostycznych. Liczymy, że dzięki technologii spółki bardzo szybko rozpoczną się kolejne projekty partnerskie w segmencie B2Bm – powiedział Paweł Szydłowski, Partner współzarządzający Smartlink Partners.

Pozyskane finansowanie zostanie przeznaczone na utrzymanie i dalszy rozwój aplikacji. Doctor.One zamierza wprowadzić kolejne funkcje oprogramowania, takie jak m.in. zespoły opieki (możliwość prowadzenia pacjenta przez grupę specjalistów), integracje z systemami zewnętrznymi i dostarczycielami usług diagnostycznych (co pozwoli na intensywne zwiększenie liczby użytkowników), a także wprowadzenie elementów sztucznej inteligencji i automatyzacji wspomagających lekarzy w bardziej efektywnym wsparciu pacjentów.

Wszystkie te elementy mają na celu przygotowanie nas na jeszcze lepsze świadczenie usług dla dużych partnerów, z którymi obecnie pracujemy nad pilotażami. Pozwolą też na ulepszenie oferty dla lekarzy bezpośrednio współpracujących z nami. Wprowadzenie zespołów opieki i udostępnienie im możliwości pracy z koordynatorami opieki jest unikalnym rozwiązaniem, które jeszcze bardziej zwiąże naszych lekarzy z Doctor.One. – deklaruje Maciej Malenda, CEO Doctor.One.

W aplikacji Doctor.One kontakt między lekarzem i pacjentem odbywa się asynchronicznie podczas codziennego wyznaczonego przez lekarza „wirtualnego obchodu”. Aplikacja daje przestrzeń lekarzom do całościowej opieki nad pacjentami z chorobami przewlekłymi, ale też pozwala na rozwiązywanie spraw doraźnych, porządkując komunikację z pacjentami poza gabinetem i wynagradzając lekarza w modelu subskrypcyjnym.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi w bezpiecznym komunikatorze medycznym, rozwiązanie przywraca zaufaną relację lekarz-pacjent, by skuteczniej utrzymywać ludzi w zdrowiu. W Doctor.One lekarz może skupić się na efektywnym i długofalowym dbaniu o zdrowie pacjentów, których zna, a pacjent może w każdej chwili napisać do swojego zaufanego lekarza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments