Japan Tobacco International rozszerza dystrybucję urządzenia do podgrzewania tytoniu Ploom X w sieci Żabka o kolejne największe miasta. Od czerwca, poza aglomeracją warszawską, marka Ploom jest dostępna w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i w aglomeracji śląskiej.

Rozszerzenie dostępności urządzenia Ploom X oraz wkładów do niego do ponad 4,5 tys. punktów sieci Żabka to kolejny ważny krok w rozwoju marki Ploom w Polsce. – mówi Marek Kras, dyrektor działu sprzedaży w JTI Polska.

Marka Ploom weszła na polski rynek pod koniec ub. roku. Urządzenie Ploom X można kupić on-line na stronie Ploom.pl, w sieci Lagardere w całej Polsce (sklepy Inmedio, 1Minute, Relay), w sklepach w kanale tradycyjnym w Warszawie i okolicach, w sklepach Żabka w największych miastach oraz w wybranych stacjach Orlen w całej Polsce.

Rynek tzw. podgrzewanego tytoniu systematycznie rośnie: z ok. 1 mld sztuk w 2019 r. do 6,3 mld sztuk obecnie i stanowi dziś ponad 11 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych w Polsce. W Warszawie to już blisko 30 proc. rynku.

Obserwujemy zmieniające się trendy i kierunki, w jakich rozwija się branża wyrobów tytoniowych, bo chcemy mieć pewność, że nasza oferta odpowiada oczekiwaniom współczesnych konsumentów. Dlatego rozwijamy kategorię nowatorskich wyrobów tytoniowych, czyli tzw. tytoniu do podgrzewania pod marką Ploom, do którego wkłady produkowane są w fabryce JTI w Polsce. Jednocześnie dajemy naszym klientom wybór z różnych kategorii produktów: tradycyjnych wyrobów tytoniowych, wyrobów nowatorskich, czy papierosów elektronicznych. – mówi Edoardo Voletti, Prezes JTI Polska.

Grupa Japan Tobacco planuje zainwestować w latach 2023-2025 300 miliardów jenów w światową ekspansję wyrobów z podgrzewanym tytoniem.

JTI obecne jest w Polsce od 2007 r. i od tamtego czasu zainwestowało w naszym kraju blisko 1,3 mld dolarów. Obecnie firma posiada 4 nowoczesne zakłady, w których produkuje niemal wszystkie kategorie wyrobów tytoniowych. W 2019 r. firma otworzyła również Globalne Centrum Usług Biznesowych w Warszawie. Łączne zatrudnienie grupy JTI w Polsce wynosi ponad 3,4 tys. osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments