Miniony tydzień obfitował w wiele ważnych wydarzeń dot. Binance. Poniżej krótki przegląd najważnieszych z nich.

  • Nowy algorytm Binance ma stać się antidotum na oszustwo polegające na zatruwaniu adresów portfeli w przelewach aktywów cyfrowych: Binance opracował algorytm wykrywający zatruwanie adresów – oszustwo, które polega na podszywaniu się pod portfel ofiary i nakłonieniu jej do wysłania środków na fałszywy adres. Algorytm do tej pory pomógł zidentyfikować ponad 13,4 miliona fałszywych adresów na sieci BNB Smart Chain i ponad 1,68 miliona na Ethereum.
  • Kolejna inwestycja Binance Labs: Binance Labs, fundusz venture capital i inkubator platformy Binance, zainwestował w Zest Protocol. Firma ta chce stworzyć wokół Bitcoina (BTC) tętniący ekosystem pożyczek i kredytów z wykorzystaniem nadchodzących aktualizacji blockchain Stacks Nakamoto i sBTC. Używając unikatowego formatu przesyłania peg-in sBTC, użytkownicy Zest Protocol będą mogli wpłacać BTC za pomocą natywnej transakcji bitcoinowej, aby zasilić swoje saldo w Zest Protocol, a następnie mogą angażować się w pożyczki lub działania generujące zyski. W ramach przygotowań do uruchomienia sBTC infrastruktura pożyczkowa Zest Protocol jest obecnie dostępna na głównej sieci Stacks.
  • Protokół będzie składał się z dwóch rodzajów pul płynności BTC: Earn, w których użytkownicy zarabiają odsetki od swoich BTC jako dostawcy płynności, oraz Borrow, gdzie użytkownicy pożyczają swoje BTC pod zastaw. Pule odsetkowe BTC w Zest Protocol będą wykorzystywały delegatów puli jako ekspertów kredytowych. Delegaci ci będą przeprowadzać due delligence, zarządzać stopami pul płynności i uzgadniać warunki z pożyczkobiorcami.
  • – Binance Kazachstan otrzymał od British Standards Institution (BSI) certyfikaty ISO 27001 i ISO 27701: Uzyskane certyfikaty potwierdzają ścisłe przestrzeganie międzynarodowych standardów bezpieczeństwa informacji, zarządzania oraz ochrony danych osobowych. Wcześniej podobne certyfikaty uzyskały także oddziały Binance we Francji, Bahrajnie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Turcji.
  • Binance zorganizował w zeszłym roku 120 warsztatów i szkoleń online dla organów ścigania (w tym w Polsce): Działania edukacyjne, które mają pomóc organom ścigania na całym świecie w ściganiu przestępstw związanych z kryptowalutami, są także kontynuowane w tym roku. W dniu 19 kwietnia 2024 roku zorganizowano wydarzenie online Law Enforcement Training Day, w którym wzięło udział 1300 przedstawicieli służb z całego świata. Cały czas jest także kontynuowany program szkoleń w poszczególnych krajach. Ostatnio przeprowadzono szkolenie dla salwadorskich organów ścigania. Miało ono na celu na celu przedstawienie narzędzi i mechanizmów wsparcia oferowanych przez Binance w zakresie prowadzenia lokalnych dochodzeń w sprawie przestępstw.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments