Wings of Heroes, najmłodszy tytuł w portfolio Ten Square Games, to gra mobilna w trybie multiplayer osadzona w realiach II wojny światowej. Dzięki wprowadzeniu nowych funkcjonalności gra zyskuje nową dynamikę rozgrywki oraz wkracza na kolejny etap rozwoju skupiony przede wszystkim na jej warstwie społecznościowej. Zgodnie z oczekiwaniami graczy pojawiają się w niej m.in. eskadry oraz możliwość zmiany wyglądu samolotu.

Wings of Heroes oferuje graczom unikalną możliwość zmierzenia się z przeciwnikami w realistycznych bitwach lotniczych w trybie pojedynku 5×5, które rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Modele samolotów dostępne w grze to wierne repliki kultowych samolotów z czasów II wojny światowej, takich jak np. niezwykle skuteczny Spitfire i A-36, znany z wyjątkowych możliwości nurkowania. W lokacjach inspirowanych historycznymi miejscami bitew gracze mogą wybierać między myśliwcami i bombowcami, współpracując ze sobą aby odnieść zwycięstwo w bitwie.

Od czasu globalnej premiery gry w październiku 2022 r. zespół Wings of Heroes cały czas intensywnie pracuje nad jej dalszym rozwojem, tak aby w przyszłości została ona liderem w swojej kategorii. W 2023 roku prace rozwojowe koncentrowały się na systemie monetyzacji i progresji w grze, a zespół Rortosa pracujący nad tym tytułem został wzmocniony ekspertami z Ten Square Games. W minionym roku w grze całkowicie przebudowany został system LiveOps, aby efektywnie monetyzować tytuł i zwiększyć retencję graczy. Dodatkowo wprowadzono rankingi, co wpłynęło na większą rywalizację między graczami i stworzyło podstawy do budowania społeczności w grze. Jednocześnie, zespół pracował nad poprawą wydajności technicznej, co istotnie poprawiło jakość i płynność rozgrywki. Wszystkie podjęte działania zaowocowały istotną poprawą oceny gry przez graczy na głównych platformach oraz stanowiły fundament dla kolejnego etapu rozwoju gry. Najnowsza aktualizacja gry skupia się przede wszystkim na wzbogaceniu warstwy społecznej gry i zwiększeniu zaangażowania graczy. -Obiecujące początkowe wskaźniki KPI gry pokazały nam potencjał rozwoju Wings of Heroes. W minionym roku zespół skupił się na zmianach zapewniających grze możliwości trwałego wzrostu i zwiększenie zaangażowania graczy. Rezultaty tych prac w postaci rosnących płatności były już widoczne w drugiej połowie 2023 r. i na początku 2024 r. Uznaliśmy, że to dobry moment na zwiększenie nakładów marketingowych i dotarcie do szerszej grupy odbiorców. powiedział Andrzej Ilczuk, Prezes Zarządu Ten Square Games S.A.

Nowa funkcjonalność – eskadry – jest najważniejszym elementem ostatniej aktualizacji Wings of Heroes. Jej celem jest wsparcie budowania społeczności w grze i trwałe zaangażowanie graczy poprzez współpracę z innymi w celu realizacji wspólnych celów. Gracze mogą sami tworzyć eskadry lub dołączać do już istniejących. Członkowie każdej eskadry mogą komunikować się ze sobą za pośrednictwem czatu. Natomiast dzięki wprowadzonym rankingom fani gry mogą śledzić rywalizację i świętować zarówno indywidualne, jak i grupowe osiągnięcia w oparciu o skumulowaną siłę trofeów członków eskadry.

Aktualizacja wprowadza również do gry skrzynię eskadry – tryb współpracy, w którym gracze jednoczą siły, aby osiągnąć wspólne cele i zdobyć dodatkowe nagrody. Ta nowa funkcja promuje pracę zespołową i zwiększa zaangażowanie w grę. Członkowie eskadr współpracują w celu zrealizowania wyznaczonych zadań, takich jak np. pokonanie samolotów wroga, czy zwycięstwo w bitwie. W miarę osiągania tych celów skrzynia eskadry zwiększa swoją wartość i rosną płynące z niej korzyści dla członków eskadry. Gdy skrzynia osiągnie maksymalny próg wartości lub upłynie wyznaczony czas na jej ulepszenie, każdy członek zespołu uczestniczący w tym trybie może cieszyć się specjalnymi nagrodami. Funkcja ta nie tylko zachęca do pracy zespołowej, ale także zwiększa zaangażowanie w grę, łącząc elementy społecznościowe z elementami rozgrywki.

Dodatkowo funkcja zmiany wyglądu samolotu pozwala graczom dostosować m.in. barwy samolotu do swoich preferencji, dając im szansę na wizualne wyrażenie swojego zaangażowania w grę i osobistą ekspresję. Funkcja ta, jest dostępna tylko w wydarzeniach o ograniczonym czasie trwania, co nadaje jej walor ekskluzywności, zachęcając graczy do aktywnego uczestnictwa i stałego zaangażowania w społeczność gry.

Segment symulatorów lotów w grach mobilnych ma według nas duży potencjał rozwoju. Obecnie w tej kategorii gier nie ma jednego dużego podmiotu z silną pozycją na rynku. Upatrujemy w tej sytuacji dużą szansę dla „Wings of Heroes” na zdobycie znaczącego udziału w rynku i pozycji lidera w przyszłości. dodał Andrzej Ilczuk.

Gra Wings of Heroes została stworzona przez włoskie studio Rortos, przejęte przez Ten Square Games 30 czerwca 2021 roku. Rortos, znany ze swojego doświadczenia w segmencie symulatorów lotów, wyprodukował m.in. takie tytuły jak Airline Commander, Extreme Landings i Real Flight Simulator. Studio zostało założone w 2011 roku przez Roberto Simonetto, a w 2018 roku połączyło się z Reludo Games, zatrudniając Antonio Farinę na stanowisku dyrektora generalnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments