IFS ogłasza najlepsze w historii firmy wyniki za pierwszy kwartał z 26% wzrostem przychodów cyklicznych (ARR) rok do roku i 20% wzrostem przychodów z chmury rok do roku.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania chmurowego dla przedsiębiorstw, ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku 2024, który zakończył się 31 marca. Wyniki te są najlepszym początkiem roku w historii firmy, co jest sukcesem nowego dyrektora generalnego Marka Moffata, który objął stanowisko 9 stycznia 2024 roku.

Podsumowanie wyników za pierwszy kwartał 2024 roku przedstawia się następująco:

· Przychody cykliczne (ARR) wzrosły o 26% rok do roku.

· Przychody z chmury wzrosły o 20% rok do roku.

· Wzrost przychodów z oprogramowania wyniósł 19% rok do roku.

Mark Moffat, CEO IFS, skomentował: W moich pierwszych 100 dniach jako dyrektor generalny spotkałem się z ponad 100 klientami na całym świecie. Jednoznacznie podkreślali, że nasze podejście skoncentrowane na kliencie jest kluczowym czynnikiem różnicującym nas od konkurencji, która często stawia własne cele ponad potrzeby klientów.

Dzięki skupieniu na klientach firma IFS utrzymuje pozycję lidera w obsługiwanych segmentach, co potwierdzają niedawne raporty analityków rynku uznające IFS za lidera pod względem udziału w rynku zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania usługami.

Dodatkowe czynniki wspierające rozwój IFS to:

· Rosnące zapotrzebowanie na usługi IFS.ai, które są szybkie i łatwe w implementacji.

· Pozyskanie znaczącej liczby nowych klientów, którzy przeszli do IFS od konkurentów, ze

względu na nieustanne dążenie firmy do sukcesu klientów, elastyczność wdrożenia i ciągłe ulepszanie funkcjonalności branżowej.

· Znaczące rozszerzenie współpracy z istniejącymi klientami, którzy również implementują rozwiązania IFS zamiast przestarzałych technologii.

Matthias Heiden, dyrektor finansowy IFS, dodał: Warunki rynkowe w 2024 roku nadal są ruchome, co stawia naszą trajektorię wzrostu w odpowiednim kontekście. Wzrost ARR o 26% rok do roku, w połączeniu z silnymi odnowieniami subskrypcji, przygotowuje nas na stabilny wzrost w 2024 roku.

Firma IFS planuje również kontynuować inwestycje w kluczowych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, Europa i Japonia, przez cały rok 2024, co ma na celu zwiększenie regionalnej wydajności poprzez napędzanie wzrostu popytu na IFS.ai.

Raport zrównoważonego rozwoju IFS za 2023 rok, który szczegółowo opisuje strategię, podejście i osiągnięcia firmy w zakresie realizacji własnych celów zrównoważonego rozwoju oraz wspierania klientów w osiąganiu ich celów ESG, jest dostępny na stronie internetowej firmy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments