Peakside Capital Advisors rozpocznie realizację kolejnych etapów City Point Targówek i nowej hali magazynowej na Okęciu, poinformował ISBtech managing director Roman Skowroński. Jednocześnie pracuje nad pozyskaniem i przygotowaniem kolejnych miejskich lokalizacji magazynowych w Polsce.

W 2024 roku spodziewamy się wzmocnienia popytu w sektorze magazynowo – przemysłowym, widzimy duże zapotrzebowanie na miejskie powierzchnie ze strony firm produkcyjnych. Najemcy z tego sektora są jednymi z najbardziej aktywnych grup wkomercjalizowanych przez nas parkach City Point Targówek i City Point Okęcie. Obydwa projekty cieszą się dużym zainteresowaniem najemców m.in. ze względu na bliskość centrum miasta, a co za tym idzie łatwiejszy dostęp do siły roboczej oraz komunikacji publicznej.  powiedział ISBtech Skowroński. Ocenił, że w 2024 roku czeka firmę „intensywny czas i dużo pracy”.

„Będziemy koncentrować się na komercjalizacji nowych miejskich powierzchni magazynowych w Warszawie, których budowę rozpoczynamy w tym roku. Mowa tu o kolejnych etapach obiektów na Targówku oraz budowie nowej hali magazynowej na Okęciu. Jednocześnie będziemy kontynuować wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjnych zielonych rozwiązań w ramach posiadanego przez nas portfela nieruchomości logistycznych. Tym samym zamierzamy nie tylko ten kierunek rozwijać, ale również mocno zwiększać efektywność energetyczną budynków wchodzących w skład naszego portfolio. dodał managing director Peakside Capital Advisors.

Zaznaczył, że niezależnie od realizowanych projektów firma nieustannie pracuje nad pozyskaniem i przygotowaniem kolejnych miejskich lokalizacji w Polsce.

W przygotowaniu mamy projekty zlokalizowane zarówno w Warszawie, jak i w innych dużych miastach. W obszarze naszego zainteresowania leżą zarówno realizacje typu brownfield, jak i grunty pod zabudowę. podsumował Skowroński.

W ubr. Partners Group, wiodąca globalna firma działająca na rynkach prywatnych, działając w imieniu swoich klientów, oraz Peakside Capital Advisors nabyły działkę przy ulicy Kinetycznej, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Na gruncie o powierzchni ok. 5 ha planowana jest realizacja projektu City Point Okęcie — zrównoważonego projektu logistyki miejskiej o powierzchni 11 000 m2.

Ponadto Peakside Capital Advisors rozpoczął w ubr. budowę City Point Targówek największego parku logistycznego w Warszawie. Dostarczy on 100 tys. m2 nowoczesnej i zrównoważonej powierzchni magazynowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments