GoldenPeaks Capital (GPC) zawarł 10-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) z Google. W jej ramach — jeden z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów energii — będzie dostarczać globalnemu liderowi technologicznemu ponad 137 GWh odnawialnej energii elektrycznej rocznie. Dzięki tej współpracy GPC odegra kluczową rolę we wspieraniu ambitnego celu Google, jakim jest redukcja emisji dwutlenku węgla do 2030 r., uzupełnionego o dostarczanie odnawialnej energii elektrycznej.

Umowa Google, stanowiąca jedną z największych korporacyjnych umów zakupu energii fotowoltaicznej w Polsce, podkreśla zdolność GoldenPeaks Capital do obsługi największych firm na świecie i utrzymania dynamicznego wzrostu, umożliwiając energię odnawialną na szeroką skalę. GoldenPeaks Capital może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w zakresie umów zakupu energii zawartymi w ciągu ostatnich dwóch lat.

W ramach umowy z Google GPC będzie dostarczać ponad 137 GWh rocznie odnawialnej energii elektrycznej. Ta czysta energia będzie generowana przez nowo wybudowane instalacje fotowoltaiczne o mocy 119 MWdc (106 MWac). Całkowita dostarczona energia elektryczna odpowiada rocznemu zużyciu 60 000 gospodarstw domowych, co podkreśla znaczący wpływ nawiązanego partnerstwa.

Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, powiedział: Możliwość współpracy z Google wiele znaczy dla zespołu GoldenPeaks Capital i dla naszego celu, jakim jest umożliwienie firmom na całym świecie tworzenie zrównoważonej i ekologicznej przyszłości naszej planety. Wszyscy na co dzień korzystamy z usług tego giganta technologicznego — pomoc w przekształceniu tej istotnej podstawy naszej codziennej pracy na bardziej ekologiczną jest po prostu ekscytująca.

Google wyróżnia się swoim zaangażowaniem w zrównoważony rozwój operacyjny. Jako kluczowa siła napędowa innowacji i postępu w skali globalnej, współpraca Google z GoldenPeaks Capital stanowi znaczący krok w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments