Kompap wdrożyło nowy system obiegu e-faktur zintegrowany z KSeF. To rozwiązanie wprowadzone na rynek przez Komunikację Masową – podmiot specjalizujący się w generowaniu, dystrybucji i archiwizacji dokumentacji elektronicznej oraz papierowej dla największych firm finansowych, ubezpieczeniowych i telekomunikacyjnych w Polsce. Rozwiązanie jest, przeznaczone zarówno dla małych, jak i większych firm, pozwala na przygotowanie się do korzystania z Krajowego Systemu eFaktur i przejście na elektroniczny obieg dokumentów księgowych.

System obiegu e-faktur zintegrowany z KSeF jest rozwiązaniem usprawniającym wewnątrzfirmowy obieg, opisywanie i akceptację faktur zakupowych. Platforma online przygotowana przez Komunikację Masową zapewnia opcję automatycznego powiadamiania pracowników firmy o nowej fakturze zamieszczonej w KSeF i pobrania jej do dedykowanego panelu, gdzie może być opisana przez uprawnione osoby, by w końcu trafić do księgowości bez potrzeby drukowania czegokolwiek. Obieg dokumentów określony w panelu systemu jest projektowany według indywidualnych wymagań Klientów.

W wielu firmach, wbrew pozorom nie tylko małych, ale też średnich i większych, ten proces wciąż odbywa się papierowo. Nawet przysyłane mailem do firmy faktury w wersji pdf są drukowane i krążą po kolejnych działach i biurkach opisujących je pracowników, zanim w końcu trafią do księgowości. To też powoduje, że czasami faktury giną, niszczą się albo proces ich opisywania odwleka płatność. Do tego dochodzi samo zużycie tzw. biurkowego papieru, które paradoksalnie rośnie w ostatnich latach, zamiast spadać. Nasze rozwiązanie pozwala tego uniknąć, jest proste, a przy tym bezpieczne. Wszystkie powierzone nam dane są bowiem przechowywane z zastosowaniem niezwykle rygorystycznych systemów bezpieczeństwa i podlegają regularnym audytom. Swoją dokumentację masową powierzają nam bowiem największe banki, ubezpieczyciele czy firmy dostarczające media. Wszystkie dokumenty są zabezpieczane według tych samych standardów. mówi Piotr Mazur, prezes spółki Komunikacja Masowa.

Właśnie bezpieczeństwo danych to duży atut i wyróżnik wdrażanego przez grupę Kompap systemu opracowanego przez Komunikację Masową. Dane jej klientów znajdują się na serwerach zlokalizowanych w Polsce i chronionych elektronicznie oraz fizycznie. W zakresie bezpieczeństwa danych Komunikacja Masowa spełnia również normy ISO 27001 oraz ISO 9001, a także inne wytyczne, np. Komisji Nadzoru Finansowego.

Grupa Kompap w ostatnich latach rośnie i organicznie, i przez przejęcia. Inwestujemy w rozwój naszych dwóch największych drukarni, OZ Graf i BZ Graf, w 2022 r. kupiliśmy od Asseco wyspecjalizowaną w obsłudze dokumentacji spółkę Komunikacja Masowa, a wcześniej drukarnię w Laskowicach. Działanie w rozwijającej się organizacji powoduje, że musimy i chcemy coraz bardziej usprawniać codzienne funkcjonowanie. Wchodzący wkrótce w życie KSeF, poza tym, że nakłada nowe obowiązki dotyczące wystawiania faktur, jest także dobrą okazją, żeby wejść w kolejną fazę firmowej cyfryzacji. System, który wprowadziła na rynek i wdrożyła u nas Komunikacja Masowa, poprawia naszą efektywność na poziomie grupy, jak i poszczególnych firm. – komentuje Waldemar Lipka, prezes Kompapu.

System obiegu e-faktur zintegrowany z KSeF jest rozwiązaniem przygotowanym z myślą o firmach, do których wpływa co najmniej 30 faktur zakupowych miesięcznie. To zatem rozwiązanie zarówno dla małych i średnich przedsiębiorców, jak i większych podmiotów. Autorskie narzędzie Komunikacji Masowej jest rozwiązaniem typu SaaS (System as a Service), nie trzeba więc instalować lokalnie oprogramowania, a dostęp do niego jest poprzez serwis online. System nie jest rozwiązaniem pudełkowym, w każdym przypadku jest dostosowany do indywidualnych potrzeb danej firmy, a wdrożenie trwa na ogół od dwóch do czterech tygodni przy zaangażowaniu z obu stron.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments