Łukasz Piekarski, członek zarządu i dyrektor finansowy VIGO Photonics, w komentarzu eksperckim dla ISBtech o planach i priorytetach na 2024 r.

W listopadzie 2023 przeprowadziliśmy z sukcesem emisje akcji serii F, z której pozyskamy prawie 63 mln zł brutto. W pierwszej kolejności pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na rozwój technologii matrycowych – optymalizację struktur półprzewodnikowych do wymogów detektorów matrycowych oraz przygotowanie przedprodukcyjnych serii produktów do celów przeprowadzenia testów przez klienta i potwierdzenia spełniania wszystkich norm wojskowych.

Ponadto rozpoczniemy proces budowy linii produkcyjnej matryc podczerwieni – kluczowe są tu technologie integracji detektorów z układem odczytowym oraz hermetyzacji całego modułu. Pozyskanie środków z SPO przyśpieszy wdrożenie naszej technologii do polskiej armii i umożliwi poszerzenie współpracy z PCO w zakresie wdrażania polskich rozwiązań półprzewodnikowych do wojskowych urządzeń technologii podczerwieni.

W najbliższym okresie ponadto zamierzamy istotnie wzmocnić nasz zespół sprzedażowy w USA, zarówno o lokalny personel, jak i wsparcie inżynierskie z zespołu w Polsce. Rynek amerykański stanowi olbrzymi potencjał dla VIGO – w 2023 r. udało nam się otworzyć dwa nowe projekty rozwojowe dla dużych klientów z segmentu zbrojeniowego, realizujemy też kilka projektów dla segmentu przemysłowego. Chcemy zintensyfikować realizację tych projektów poprzez alokację większych zasobów inżynierskich i sprzętowych, tak aby pomóc klientom w przyspieszeniu komercjalizacji i wprowadzeniu produktów na rynek. Na rynku amerykańskim planujemy również wzmocnić relację z organizacjami naukowymi, tak aby rozwiązania technologiczne VIGO szybciej przenikały do przemysłu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments