Firma o nazwie Spazers, zawiązana przez SatRev, wrocławski startup z branży kosmicznej, we współpracy z rządem Omanu, powstała w celu produkcji i wynoszenia w przestrzeń kosmiczną satelitów. Jest to poszerzenie i ugruntowanie współpracy SatRev w Omanie i na Bliskim Wschodzie w kontekście rozwoju regionu i dostarczania rozwiązań satelitarnych.

SatRev w partnerstwie z polską firmą Tuatara oraz ETCO SPACE (agencją rządową Omanu promującą innowacje) będzie, za pośrednictwem Spazers, świadczyć usługi produkcji satelitów, wystrzeliwania ich w kosmos, a także budować i obsługiwać stacje naziemne w Omanie i na Bliskim Wschodzie. Spółka zajmie się konstrukcją satelitów do różnych celów, w tym do komunikacji, obserwacji Ziemi i badań naukowych.

W oparciu o pozytywną ocenę naszej dotychczasowej współpracy rząd Omanu chce ją kontynuować, to pokazuje, jak potrzebny jest rozwój w tym zakresie, szczególnie z uwagi na narastające zagrożenia. Pogłębienie współpracy z Omanem jest dla SatRev kolejnym kamieniem milowym w rozwoju. Poszerzamy tym samym zakres działań i umacniamy naszą pozycję na bliskowschodnim rynku – powiedział Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev.

Istotnym składnikiem oferty Spazers będą usługi wynoszenia satelitów na orbitę, będzie to możliwe dzięki doświadczeniu SatRev w wystrzeliwaniu satelitów z kilkoma globalnymi dostawcami. Założona spółka ma być́ centrum wzrostu ekosystemu kosmicznego w regionie świadcząc usługi na rzecz bliskowschodnich klientów rządowych i komercyjnych, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi z branży kosmicznej, wspierając innowacje opierając się na technologiach SatRev i Tuatara.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments