Fallen Leaf, we współpracy z Unseen Silence i Black Drakkar Games, wyprodukuje grę „Ultra Mega Cats” – trzecioosobową strzelankę z trybem kooperacji. Tytuł zadebiutuje na PC w połowie 2024 roku w trybie early access, a Fallen Leaf będzie także odpowiedzialny za wydanie gry. Spółka podtrzymuje plan debiutu giełdowego w tym roku.

Ultra Mega Cats jest trzecioosobową strzelanką z trybem co-op, w której wcielamy się w postać jednego z tytułowych kotów. Projekt jest inspirowany motywem kota w różnych kulturach, a więc w grze odnajdziemy postacie inspirowane m.in. kulturą japońską czy Dzikim Zachodem. Zadaniem gracza jest uwolnienie tzw. „Wielkich Kotów”, które są więzione w lokacjach przez różne grupy zwierząt, takie jak gryzonie, gady czy wilki.

Tytuły referencyjne to między innymi Roboquest, Gunfire Reborn czy Risk of Rain 2. Nie da się ukryć, że mamy konkurencyjny produkt w bardzo popularnej niszy. Mamy nadzieję, że spodoba się graczom, a w trakcie early access, podobnie jak wspomniane tytuły, uzupełnimy go o content, którego domagają się sami odbiorcy. Wraz z partnerami z agencji Vicarious PR przygotowaliśmy dla „Kotów” kampanię marketingową, która właśnie wystartowała. Jej zwieńczeniem będzie udostępnienie dema gry podczas Steam Next Fest w drugim kwartale tego roku i premiera gry w formule early access w czerwcu lub lipcu 2024. – opowiada Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf.

Fallen Leaf nie tylko uczestniczy w produkcji tytułu, ale będzie odpowiedzialny także za jego wydanie. Z tego tytułu do kasy spółki trafi połowa przychodów ze sprzedaży gry. Ponadto spółka przedstawia swoje cele na najbliższy rok.

Plan na 2024 rok jest prosty i ambitny zarazem. Premiera Ultra Mega Cats w połowie roku to jeden z jego elementów. Chcielibyśmy zrecoupować umowę wydawniczą na Fort Solis i równolegle do rozwijania “Kotów”, rozpocząć pełnoprawną produkcję zapowiedzianego końcem 2023 roku Projektu Cataclysm. Myślę, że w bieżącym roku przypomnimy się Państwu również z produkcją filmową na podstawie Fortu Solis, którą zapowiadaliśmy w grudniu 2023 roku. Wszystko w rękach naszego partnera biznesowego, ale relacje między nami są na tyle bliskie, by być na bieżąco z postępami w pracach i rzetelnie informować w tym zakresie. Aktualny pozostaje też plan zadebiutowania na rynku NewConnect w 2024 roku. – opowiada Michał Pietrzkiewicz, członek zarządu Fallen Leaf.

Ultra Mega Cats to kooperacyjna trzecioosobowa strzelanka roguelike. Jako jeden z “Mega Kotów”, jesteś uzbrojony po kły w szeroką gamę umiejętności, a twoim zadaniem jest ucieczka z korporacyjnej niewoli, uwalniając przy okazji wszystkie trzy Starożytne Koty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments