Etex, światowy producent materiałów budowlanych i pionier lekkiej konstrukcji, zrobił zdecydowany krok w kierunku dalszego udoskonalenia projektów architektonicznych poprzez przejęcie spółki SCALAMID produkującej płyty włókno-cementowe z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii druku cyfrowego i powlekania.

Dzięki strategicznemu posunięciu Etex zaoferuje klientom nowe możliwości w zakresie projektowania. Wzmacnia również swoje zaangażowanie w rozwój innowacji w branży lekkich konstrukcji. SCALAMID z siedzibą w Sobocie koło Poznania, obsługuje najnowocześniejszą linię do produkcji i wykańczania płyt włókno-cementowych z potencjałem rozbudowy. Przełomowa technologia nabyta w ramach tej transakcji umożliwia drukowanie projektów, obrazów i kolorów bezpośrednio na płytach z włókno-cementu, dając nowe możliwości klientom Etex, którymi są architekci i projektanci.

Płyty z włókno-cementu SCALAMID są znane ze swojej jakości. Mają szerokie zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz w elewacjach budynków. Etex przejął SCALAMID od spółki Pozbruk, firmy z ponad 35-letnim doświadczeniem, będącej polskim producentem elementów betonowych, takich jak systemy prefabrykowane, kostki brukowe, ogrodzenia i produkty architektury ogrodowej.

Bernard Delvaux, dyrektor generalny Etex: „Przejęcie SCALAMID stanowi znaczący krok na drodze firmy Etex do ciągłego rozwoju i innowacji w sektorze materiałów budowlanych. Jesteśmy podekscytowani potencjałem, jaki niesie ze sobą rozwój i docieranie do nowych rynków dzięki nowym aplikacjom, lepszej obsłudze naszych klientów oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom”.

Michael Fenlon, szef dywizji Exteriors w firmie Etex: Połączenie sił ze SCALAMID jeszcze bardziej zwiększy możliwości naszej marki EQUITONE w zakresie płyt włókno-cementu, dzięki nowym powlekanym i drukowanym płytom z włókno-cementu. Naszą wizją jest oferowanie klientom większego wyboru, zapewniając im elastyczność, spełniając specyficzne wymagania i dostosowując naszą ofertę do indywidualnych potrzeb. Potencjał tworzenia naprawdę unikalnych projektów z włókno-cementu jest teraz nieograniczony.

SCALAMID będzie zarządzany przez Robert Sykula pod przewodnictwem Guido Van Den Berghe, szefa produkcji w EQUITONE i Cedral w Etex.

Nowy lider Robert Sykula, kierownik zakładu: W SCALAMID, Etex znalazł idealnego partnera do dalszego rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nowymi kolegami i ich udział w rozwoju Etex poprzez wykorzystanie marki EQUITONE i zapewnienie pozycji lidera rynku w skonsolidowanym środowisku konkurencyjnym. Jako część rodziny Etex, SCALAMID będzie nadal działać pod swoją marką, obsługując obecnych klientów zintegrowanych z silną organizacją Etex i europejską siecią fabryk włókno-cementu.

Etex w Polsce posiada łącznie sześć zakładów i zatrudnia blisko 500 członków zespołu, którzy wytwarzają produkty pod innymi renomowanymi markami, takimi jak EQUITONE, Cedral, Promat, Siniat i URSA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments