Do 2035 roku technologia obliczeń kwantowych znacząco ma wpłynąć na branże oparte na wysokiej mocy obliczeniowej, potencjalnie zyskując do aż 1,3 biliona dolarów wartości.

Wśród nich znajdują się zrównoważona energia, chemia, farmaceutyka czy usługi finansowe. Komputery kwantowe mają moc i potencjał do rozwiązywania problemów, które zajęłyby naszym najlepszym klasycznym komputerom tysiące lat, a firma Equinix zapewnia swoim klientom w Polsce dostęp do najnowszych technologii tego typu, dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Alice & Bob.

Obliczenia kwantowe to transformacyjna technologia, umożliwiająca użytkownikom wykonywanie intensywnych obliczeniowo zadań, takich jak symulacja, optymalizacja, uczenie maszynowe i kryptografia. I choć wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, ma potencjał, by zrewolucjonizować procesy przemysłowe, zmienić rozumienie wszechświata, a nawet pomóc spowolnić zmiany klimatyczne.

Equinix, Inc, światowa firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, ogłosiła współpracę z Alice & Bob, wiodącą firmą zajmującą się obliczeniami kwantowymi, opracowującą jeden z niezawodnych procesorów kwantowych na rynku. Dzięki współpracy z Alice & Bob, klienci Equinix w Polsce i na całym świecie skorzystają z bezpiecznego dostępu do najnowocześniejszej technologii kwantowej Alice & Bob za pośrednictwem Equinix Metal i Equinix Fabric, a także z usług strategii kwantowej Alice & Bob dla firm.

Technologia Alice & Bob, będąca wynikiem zaawansowanych badań przeprowadzonych we francuskich i międzynarodowych laboratoriach, umożliwia przedsiębiorstwom szybsze wprowadzanie innowacji oraz przygotowanie się na wyzwania przyszłości. Podczas gdy obecne komputery kwantowe wciąż zmagają się z błędami obliczeniowymi, które uniemożliwiają im spełnienie pokładanych w nich nadziei, Alice & Bob opracowuje opatentowaną technologię samokorygującego się, nadprzewodzącego bitu kwantowego: „kubitu Cat”. Kubity Cat znacznie przyspieszają rozwój odpornych na błędy i uniwersalnych obliczeń kwantowych opartych na modelu bramki kwantowej oraz mają potencjał, by wykorzystywać je do uzyskania wyraźnej przewagi nad konkurencją.

Jesteśmy dumni, że nasza technologia opuszcza laboratorium i trafia do świata rzeczywistego. Equinix to idealny partner do przeprowadzenia rewolucji kwantowej wśród społeczeństwa. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia klientów Equinix w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów na świecie. – komentuje dyrektor generalny Alice & Bob, Théau Peronnin.

Połączenie rygorystycznych, bezpiecznych operacji Equinix z kwantową wiedzą Alice & Bob tworzy idealne środowisko do projektowania przełomowych innowacji. Ta synergia pozwoli firmom odkryć moc obliczeń kwantowych ze spokojem, że ich badania pozostaną całkowicie poufne.

Wiemy, że nasi klienci nieustannie szukają sposobów na rozwój i bycie w czołówce swoich branż, a my chcemy być tam razem z nimi. Bycie liderem branży coraz częściej wiąże się z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Wdrażając autonomię opartą na centrach danych, możemy stworzyć przyszłość, która będzie bezpieczniejsza, wydajniejsza i bardziej zrównoważona. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zgodnym z wartościami zrównoważonego rozwoju wspieramy naszych klientów w uzyskaniu dostępu do rynku o potencjalnie stumiliardowej wartości. Alice & Bob jest fantastycznym dodatkiem do naszego globalnego ekosystemu połączeń. Jest bramą do obliczeń kwantowych dla wielu firm, a Equinix kluczem do niej. – podkreśla Sylwia Pyśkiewicz, dyrektor zarządzająca Equinix w Polsce.

Wiele branż i ekosystemów, które chcą zbadać potencjalne przypadki użycia obliczeń kwantowych, może teraz bezpiecznie uzyskać dostęp na żądanie do komputerów kwantowych Alice & Bob, umieszczonych we własnym lokalnym centrum danych Alice & Bob, za pośrednictwem Equinix Metal i Equinix Fabric.

Equinix Metal to wysokowydajny serwer bare metal na żądanie, który może być bezpośrednio zintegrowany z Equinix Fabric w celu wdrożenia potężnej infrastruktury w globalnych lokalizacjach w ciągu kilku minut i umożliwia firmom łączenie się z setkami sieci, komunikacji, bezpieczeństwa i dostawców chmury – wszystko z jednej lokalizacji. Otwiera to świat możliwości dla firm, które chcą przetestować i poeksperymentować z komputerem kwantowym Alice & Bob w ramach własnej infrastruktury cyfrowej, ale z zachowaniem bezpieczeństwa i łatwości, z których słynie Equinix.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments