362 kilometry to dystans najdłuższego pojedynczego przejazdu Uber w Polsce. Ten imponujący wynik to jednak za mało by znaleźć się na światowym podium i pobić 450-kilometrowy rekord, który padł w Wielkiej Brytanii. Najdroższe zamówienie Uber Eats z kolei zostało złożone we Francji. Jego wartość to aż 3293 dolary. Jak jeszcze minął rok 2023 w Polsce i na świecie?

Jak podróżowaliśmy w Polsce i Europie?

Najdłuższy przejazd za pośrednictwem platformy Uber odbył się w Wielkiej Brytanii, a przemierzony dystans to 446 km. Z drugiej strony, najkrótszy przejazd wyniósł zaledwie 100 metrów, w Portugalii.

Dla każdego coś nowego: Bieżący rok okazał się dobrym okresem na odkrywanie innych produktów niż znany i lubiany UberX. W Polsce dynamicznie rozwija się Uber Green, a liczba przejazdów odnotowała 483% wzrost. W 2023 r. pasażerowie w Finlandii postawili na wygodę, przyczyniając się do 244% wzrostu liczby przejazdów Uber Comfort.

Kiedy tylko potrzebujesz: Pasażerowie w Szwecji korzystali z usług Ubera niemalże 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a najpopularniejszą porą dnia na zamawianie przejazdów była godzina 23:00. W Polsce z kolei największa popularność przypada na godzinę 18:00.

Noworoczne powroty: W Austrii, Belgii, Francji, Polsce i Szwajcarii najpopularniejszym dniem na przejazdy z Uber był 1 stycznia.

Kierowcy w Polsce byli doceniani za czystość swoich samochodów, podczas gdy kierowcy w Austrii byli chwaleni za miłe rozmowy.

Rovaniemi w Finlandii, ojczyzna Świętego Mikołaja, ma najwyższą średnią ocen na poziomie 4,99. Kolejne to Lorient we Francji oraz Siracusa we Włoszech.

Najbardziej intensywnie rozwijającym się miastem w Europie pod kątem liczby przejazdów jest znane Braganca w Portugalii, które mogło pochwalić się aż 15761,5% przyrostem. W Polsce najbardziej dynamicznie rozwija się Płock.

Najbardziej hojnymi miastami w 2023 r. okazały się Zug w Szwajcarii ze średnim napiwkiem w wysokości 3,68 USD, a tuż za nim Florencja we Włoszech z 3,67 USD i Majorka w Hiszpanii z 3,57 USD.

Co lubimy zamawiać i kupować?

Dobra bułka rządzi: Na platformie Uber Ears niepodzielnie króluje burger. Ta potrawa jest najpopularniejsza wśród użytkowników z Portugalii, Holandii, Wielkiej Brytanii i RPA. W Polsce za to króluje pizza.

Pizza traci na znaczeniu: Jeśli chodzi o menu, popularność włoskiego przysmaku spadła zaskakująco. Na tyle nisko, że w niektórych krajach (w Holandii, Wielkiej Brytanii, Kenii i Portugalii) zabrakło go nawet w pierwszej dziesiątce

Większość krajów starała się kończyć tydzień miłym akcentem: niedziela była najpopularniejszym dniem dla zamówień Uber Eats, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i RPA gdzie użytkownicy najczęściej zamawiają odpowiednio w sobotę i piątek.

Kenia i Szwajcaria szalały na punkcie jedzenia i zakupów na wynos w 2023 r., odnotowując odpowiednio 265% i 106% wzrost zamówień.

Lojalność w cenie. W Polsce do historii przeszedł użytkownik, który w 2023 r. złożył aż 422 zamówienia w poznańskim lokalu McDonald’s. Pod względem miłości do marki jednak dużo brakuje mu do użytkownika z Wielkiej Brytanii. 736 zamówień z restauracji McDonald’s® na Gwyddon Road robi wrażenie.

Niewiele mniej, bowiem 726 razy dostarczono jedzenie z lokalu Nando’s w Secunda, RPA.

Najdroższe zamówienia są we Francji — użytkownicy z republiki zajmują całe podium pod kątem wartości zamówień, odpowiednio: 3292 USD, 3075 USD oraz 2459 USD.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments