Wraz z rozwojem rynku PRS w Polsce rośnie profesjonalizacja tego sektora oraz rozwój usług i produktów wspierających najem instytucjonalny. Zarządzający portfelami mieszkań szukają rozwiązań obniżających ryzyko w wynajmie, dlatego rośnie zapotrzebowanie na pakiety ubezpieczeniowe dopasowane do specyfiki najemców i najmu długoterminowego. Jakie pakiety ubezpieczeniowe chronią klientów Resi4Rent?

Resi4Rent wprowadziło ubezpieczenie OC Najemcy dla każdego wprowadzającego się klienta. Dla osób chcących obniżyć kwotę kaucji platforma oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia płatności czynszu. Oba produkty ubezpieczeniowe dostarcza simpl.rent, we współpracy z PZU. Jakie są korzyści takich ubezpieczeń dla obu stron najmu?

• Partnerstwo z simpl.rent i PZU reprezentuje nasze kompleksowe podejście do potrzeb klientów. Dzięki cyfrowemu procesowi wyboru i zarządzania polisami i bez konieczności spotkania z agentem, zapewniamy naszym lokatorom komfort i oszczędność czasu. Ubezpieczenie OC najemcy daje klientom przede wszystkim spokój ducha w przypadku nieprzewidzianych wypadków. Mieszkańcy osiedli Resi4Rent korzystają z polis już od prawie dwóch lat. Taka formuła ochrony zobowiązań wynikających z umowy najmu pozwala im poczuć się swobodniej w swoich nowych domach – mówi Alicja Kościesza, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Resi4Rent

• Stworzyliśmy z PZU pakiety ubezpieczeniowe, które dobrze wpisały się w potrzeby najmu instytucjonalnego. Nasze ubezpieczenia pozwalają klientom Resi4Rent na obniżenie kwoty kaucji oraz chronią obie strony transakcji, co dla zarządzających PRS jest istotne w kontekście ograniczania ryzyka w inwestowaniu w mieszkania na wynajem. Rynek najmu długoterminowego bardzo mocno się profesjonalizuje, a wraz z procesami i standardami pojawiają się dedykowane produkty finansowe i ubezpieczeniowe – tłumaczy Piotr Pajda, założyciel simpl.rent.

Każdy nowy klient Resi4Rent zobowiązany jest do zakupu ubezpieczenia OC najemcy, dzięki któremu zostaje objęty ochroną w razie przypadkowych szkód wyrządzonych w najmowanym mieszkaniu. W trakcie zawierania polisy istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o dodatkowe elementy, takie jak ubezpieczenie własnego wyposażenia, assistance domowe i ochrona prawna.

Drugą opcją w wybranych przypadkach jest możliwość obniżenia kaucji za najmowane mieszkanie, dzięki ochronie ubezpieczeniowej od simpl.rent i PZU. Dzięki tej opcji, chroniony najemca nie musi zamrażać znacznej wartości gotówki, która zwyczajowo stanowi zabezpieczenie właściciela m.in. przed zaległościami w miesięcznych płatnościach.

Cały proces wyboru pakietu jest w pełni zdigitalizowany i obsługiwany w 3 językach — polskim, angielskim i ukraińskim. Każdy z najemców otrzymuje polisę mailowo, bez konieczności spotkania z agentem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments