Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 18-22 grudnia.

Gaming Factory: Zakończył ofertę akcji, a popyt na akcje prawie dwukrotnie przekroczył ofertę, dlatego nowi inwestorzy otrzymają 450 000 akcji spółki powiększonych o dodatkowych 300 000 akcji od jednego z głównych akcjonariuszy, podała spółka. Cena emisyjna akcji wyniesie 10,22 zł za sztukę; spółka pozyska ponad 4,5 mln zł, które przeznaczy m.in. na rozbudowę zespołu deweloperskiego i rozwój kluczowego projektu – „Japanese Drift Master”, dodano.

Vivid Games: Zdecydował o złożeniu pozwu sądowego przeciwko Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), podała spółka. Pozew zostanie złożony w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy I Wydział Cywilny do końca dnia 21 grudnia 2023 r.

Garage Monkeys: Nowa spółka portfelowa z Grupy The Dust rozpoczyna prace nad projektem „Car Dealer Simulator”, podała spółka.

Render Cube: Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt spółki, sporządzony z zamiarem przeniesienia notowań akcji spółki z NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, podała Komisja.

Bloober Team: Zawarł z Skybound Game Studios, Inc. z USA umowę licencyjno-wydawniczą, na podstawie której uzyskał licencję na stworzenie gry w oparciu o IP posiadane przez Skybound, podała spółka. Licencja ta zostanie wykorzystana w ramach produkcji nowego projektu Bloober Team o nazwie kodowej „Projekt R”. Premiera „Projektu R” planowana jest na rok 2025.

Red Square Games: Liczy, że porty konsolowe „SlavicPunk: Oldtimer”, które ukażą się w przyszłym roku, będą drugą szansą dla solidnej sprzedaży gry, poinformował ISBtech prezes Krzysztof Wolicki.

Starward Industries: Marek Markuszewski złożył rezygnację z funkcji prezesa, podała spółka. W styczniu 2024 spółka zaprezentuje nową strategię, zadeklarował nowy zarząd.

Creepy Jar: Zmieniło nazwę swojej najnowszej produkcji z „Chimera” na „StarRupture”, podała spółka.

Ten Square Games (TSG): Akcjonariusze zdecydowali podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia o upoważnieniu zarządu do skupu do 1 396 960 akcji własnych i o przeznaczeniu na buy-back nie więcej niż 115 mln zł, podano w uchwałach NWZ. Akcjonariusze ustanowili ponadto program motywacyjny dla osób pełniących funkcje w zarządzie obejmujący prawo nabycia akcji własnych spółki.

Untold Tales: Spółka zależna QubicGames podpisała z HyperStrange list intencyjny, na podstawie którego strony zobowiązały się do zawarcia umowy obejmującej nabycie praw wydawniczych do gier wydawanych dotychczas przez partnera na platformie sprzedażowej Steam, podało HyperStrange.

Play2Chill: Ocenia, że gra „Rally Mechanic Simulator” w 99% będzie miała premierę w przyszłym roku, a wersja gold gry „Aztecs: The Last Sun” powinna być gotowa w III lub IV kwartale 2024 r., poinformował ISBtech wiceprezes Paweł Flanc.

Movie Games: 20 grudnia br. spółka podsumowała pierwszą dobę dema „Drug Dealer Simulator 2”, kontynuacji przeboju z 2020 r. W szczytowym momencie pierwszego dnia peak graczy wyniósł 1471 osób, plasując wersję demonstracyjną w absolutnym topie gier indie.

Żabka: Rozpoczęła testy nowych scenariuszy gry mobilnej Żabu w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Od teraz Żabu XR pozwala na grę z domu, jak i zbieranie punktów podczas wizyty w wybranych sklepach sieci. Dzięki interakcji z wirtualnymi postaciami i produktami w sklepie, możliwa jest także rywalizacja między graczami.

Live Motion Games: W ramach umowy inwestycyjnej z funduszem Global Tech Opportunities 20 Live Motion Games pozyskało 625 tys. zł. To pierwsza z kilku planowanych transz wypłaty środków m.in. na spłatę zobowiązań, działalność operacyjną oraz nowe projekty. Maksymalna wartość finansowania może wynieść 5 mln zł. Pośrednikiem pomiędzy spółką, a inwestorem jest doradca inwestycyjny ABO Securities.

Platige Image: Studio produkcyjne i postprodukcyjne specjalizujące się w grafice komputerowej przygotowało zwiastun nadchodzącej gry „Exoborne” na PC i konsole. Polska firma była odpowiedzialna za kreację dynamicznego zwiastuna, który został zaprezentowany w Los Angeles podczas gali The Game Awards 2023.

Road Studio: Deweloper gry „Alaskan Road Truckers” poinformował o przejściu procesu certyfikacji gry na PlayStation 5. Oznacza to, że gra jest technicznie gotowa do wydania na tej platformie. Proces certyfikacji na konsolach Xbox Series wciąż trwa. W ubiegłym tygodniu premierę miało darmowe DLC „Ice Roads”, rozszerzające mapę o szlaki lodowe i trasy górskie, a także płatne DLC „Trucking Hell”, oferujące przedmioty kosmetyczne.

Carbon Studio: Iron VR, spółka zależna, zdecydowała o przesunięciu daty premiery gry „Hunt Together” na 25 stycznia 2024 r. z 18 stycznia 2024 r.

Eneida Games: Złożyła wniosek o dofinansowanie w kwocie 400 tys. zł do Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych na realizację zadania pt. Przygotowanie kompletnego prototypu gry o roboczej nazwie „Trygław”. Projekt jest grą strategiczną, inspirowaną mitologią słowiańską. Wniosek został złożony w ramach programu Program Wsparcia Gier Wideo. Szacowana wartość projektu wynosi 600 tys. zł.

T-Bull: Liczba pobrań gier w listopadzie 2023 roku na poziomie 6,2 mln.

Art Games Studio: Ma porozumienie z naptime.games ws. rozwiązania umowy wydawniczej gry „Alchemist Simulator”. Spółka otrzymała ze strony Nintendo, producenta konsoli Nintendo Switch, informację że z dniem 1 stycznia 2024 roku gra będzie dostępna na koncie wydawniczym spółki, a wszystkie warunki umowy przestaną obowiązywać.

Artifex Mundi: Wynajął ponad 1 tys. m2 powierzchni w biurowcu Face2Face Business Campus. Twórcy popularnych gier przygodowych i logicznych wprowadzą się do nowego biura na pierwszym piętrze budynku zrealizowanego przez Echo Investment w Katowicach.

Creepy Jar: Quercus TFI zwiększył udział z 4,97% do 5,28% kapitału i głosów.

Live Motion Games: Przydzielił zamienne obligacje serii A1 o wartości nominalnej 625 tys. zł.

PlayWay: W ciągu 72 godzin od premiery gra „House Flipper 2” sprzedała się w 131 tys. egzemplarzy, co przełożyło się na przychód brutto w wysokości 4,3 mln USD (2,6 mln USD dla spółki), co pokryło koszty gry.

PCF Group: Dla projektów Bifrost i Victoria kluczowe będzie osiągnięcie kamieni milowych produkcji na początku przyszłego roku. Kwestia premiery Gemini w 2026 roku jest po stronie wydawcy.

Gaming: Rynek jest aktualnie ciężki, gracze stają się coraz bardziej wybredni. Tworzenie gier jest coraz bardziej skomplikowane i coraz droższe. Zespoły tworzące gry stają się większe. Rynek dopiero oswaja się z ceną 70 USD za tytuł, ocenił CEO PCF Group.

Demolish Games: Data premiery gry „Demolish_Build Classic” na PlayStation 4 ustalona na 12 stycznia 2024 roku.

T-Bull: Udostępnił gry „Dwarf Legends: RPG Dungeons”, „Last Aliva Shooter: Zombie FPS” i „Drag Clash Pro: HotRod Racing” w Google Play.

Starward Industries, 11bit studios: Patch 1 do gry „The Invincible” jest dostępny na Steam; oferuje system wczytywania rozdziałów, nowe opcje ułatwień dostępu, nowe filtry trybu fotograficznego i inne ulepszenia.

Huuuge: Erik Duindam Holding B.V., podmiot związany z COO, sprzedał 40,4 tys. akcji po 24,80 zł. COO sprzedał 4,4 tys. akcji po 26,40 zł. Big Bets Oü, podmiot związany z Antonem Gauffin, kupił 12,7 tys. akcji po 26,01 zł oraz 13,5 tys. akcji zł 26,14 zł.

Blum Entertainment: Ogłosił rozpoczęcie zapisów na playtesty gry „Viking Frontiers”.

ReedDeer.Games: W 2023 udostępnił ponad 45 małych i średnich produkcji na wszystkie najważniejsze konsole. Po raz pierwszy wydalił gry na konsolę PlayStation. „Co do roku 2024, prace idą pełną parą, a przed nami produkcje o znacznie większej skali i budżecie, jak 'Project Downfall’ czy 'Warhammer’, a o reszcie niebawem przekonacie się sami” – powiedział COO RedDeer.Games Bartłomiej Kossakowski.

Games Incubator: Udostępnił playtesty trybu co-op dla gry „Ship Graveyard Simulator 2”.

E-sport: Zaplanowany na 31 stycznia – 11 lutego turniej Intel Masters Extreme w Katowicach stanie się polem bitwy o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów w świecie Counter-Strike, część puli nagród w wysokości 1 mln USD i pożądany tytuł Mistrza ESL Pro Tour (EPT) dla CS2. Tegoroczny IEM Katowice będzie pierwszym wydarzeniem Mistrzostw EPT rozgrywanym w nowej odsłonie gry. Podczas zmagań w katowickiej arenie zobaczymy wielu polskich graczy ze swoimi międzynarodowymi drużynami.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments