Krajową Radę Radiofonii i Telewizji udzieliła koncesji Red Carpet TV, spółce zależnej Red Carpet Media Group, na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w ogólnopolskim multipleksie MUX-8, o charakterze wyspecjalizowanym filmowo-dokumentalnym pod nazwą CTV9.

Spółka zgłosiła do konkursu ogłoszonego przez KRRiT w dniu 11 sierpnia 2023 dwie propozycje wyspecjalizowanych programów. Oferta programowa przygotowana została z uwzględnieniem oczekiwań widzów wyrażanych w wielu różnych badaniach prowadzonych w ostatnim okresie” – podano w komunikacie.

Spółka jest przygotowana do uruchomienia Programu od strony zasobów produkcyjnych, programowych oraz finansowych. Oferta programowa nowego kanału będzie połączeniem pozycji filmowo- serialowych, filmów i serii dokumentalnych oraz audycji edukacyjnych i poradniczych. Propozycja programowa jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców zarówno pod względem wieku, jak również wykształcenia, czy też miejsca zamieszkiwania. Spółka zadeklarowała czas niezbędny do uruchomienia nadawania Programu na 2 miesiące od chwili uzyskania koncesji, wskazano także.

Zgodnie z warunkami konkursu, koncesja jest wydawana na okres 10 lat. Program oferowany będzie odbiorcom bezpłatnie, zaznaczono również.

Uzyskanie koncesji na nadawanie Programu za pośrednictwem Ogólnopolskiego Multipleksu MUX-8 pozwoli na zapewnienie pełnego ogólnopolskiego zasięgu technicznego dla kanału TV i tym samym bezpośrednio przyczyni się do znaczącego wzrostu osiąganych przez spółkę przychodów finansowych z tytułu sprzedaży czasu reklamowego” – podsumowano w informacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments