W grudniu notowana na NewConnect spółka The Dust S.A. zawiązała z Phenomen Games S.A. nowe studio Garage Monkeys, które specjalizować się będzie w symulatorach związanych z motoryzacją.

Pierwsze projekty to Car Dealer Simulator i Car Rental Simulator. Prezesem nowo zawiązanej spółki jest Pan Jakub Karólewski, który swoje doświadczenie jako producent budował w Techlandzie i w Grupie The Dust.

Garage Monkeys S.A. powstała w grudniu bieżącego roku i już startuje z pierwszym projektem – Car Dealer Simulator. Zgodnie ze strategią Grupy The Dust spółki zależne i portfelowe będą ze sobą współpracować, jednak nie będą produkować tytułów konkurencyjnych. Nowo powstała spółka specjalizuje się w symulatorach o szeroko pojętej tematyce motoryzacyjnej.

Powołanie Jakuba Karólewskiego do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Garage Monkeys S.A. jest przykładem awansu w ramach naszej Grupy Kapitałowej. Stawiamy na sprawdzone osoby, powierzając im coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Pan Jakub pracował wcześniej w Techlandzie, a w naszej Grupie jest producentem wspierającym praktycznie wszystkie najważniejsze projekty. Teraz będzie odpowiedzialny za kierowanie zespołem w nowej spółce i projekty wydawane w modelu self-publishing. – mówi Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A.

Car Dealer Simulator będzie symulatorem handlarza samochodów, ale jak zapowiada Pan Jakub Karólewski, zawierać będzie oprócz mechanik symulujących typowe dla dealera czynności, rozbudowaną ekonomię i system reputacji. Przede wszystkim jednak będzie dawką relaksu i bardzo dobrej zabawy.

Mam doświadczenie w pracy przy zróżnicowanych tematycznie i klimatycznie projektach, ale prywatnie jako gracz, często sięgam po symulatory, więc jestem przekonany, że mam dobrze przeanalizowany rynek. Moim zdaniem rynek symulatorów jest niszą, w której można zaistnieć, wyłącznie mając oryginalny pomysł na przedstawienie tematów z życia codziennego. – mówi Jakub Karólewski, Prezes Garage Monkeys S.A.

Spółka i jej pierwsza gra ma zapewnione finansowanie, dzięki współpracy z Phenomen Games S.A.

Od dłuższego czasu nasz zespół pracuje z Grupą The Dust, poprzez spółki dedykowane. Pomysł na nowy podmiot wyspecjalizowany w grach motoryzacyjnych, doświadczenie Jakuba Karólewskiego i dotychczas wspólnie realizowane projekty z Grupą The Dust, przekonały nas do rozszerzenia współpracy o Garage Monkeys i jej pierwsze projekty, tj. Car Dealer Simulator, a w następnej kolejności Car Rental Simulator. O tych tematach myśleliśmy już od czasu osiągnięcia sukcesu przez Gas Station Simulator, który współfinansowaliśmy z DRAGO entertainment S.A., a którego sprzedaż przekroczyła już 1 mln kopii. Inwestujemy tylko ze sprawdzonymi partnerami, dlatego jestem zadowolony z podpisanej umowy z Garage Monkeys S.A. – mówi Przemysław Zieliński, Prezes Zarządu Phenomen Games S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments