Draw Distance S.A. rozszerza kooperację z Plug In Digital. W ramach współpracy powstanie trzecia gra na licencji „Vampire: The Masquerade”, a cała trylogia trafi również na platformy mobilne. Francuska firma stanie się również wydawcą wszystkich trzech gier.

Obie firmy współpracują od premiery „Coteries of New York”. Do tej pory Plug In Digital pełnił funkcję jednego z głównych dystrybutorów steamowych kluczy gry. Na mocy nowej umowy sfinansuje produkcję trzeciej visual noveli na licencji „Vampire: The Masquerade”, a także będzie odpowiadać za promocję i sprzedaż gry na PC i konsolach. Premiera gry planowana jest na drugą połowę 2024 r.

CEO Draw Distance Michał Mielcarek

Nasza strategia na współpracę z kontrahentami zakłada budowanie długotrwałych, dobrych relacji, na jak największym polu. Szukamy partnerów wyznających podobne wartości i zasady. Jedną z takich firm jest Plug In Digital, która od dłuższego czasu wspiera nas w dystrybucji naszych visual noveli. Udało nam się zainteresować Francuzów naszymi propozycjami rozszerzenia współpracy o nowe obszary. Zaufanie, jakie przez lata zbudowaliśmy, zaowocowało podpisaniem trzech umów, w tym najważniejszej – na sfinansowanie produkcji i wydanie gry, która uzupełni naszą nowojorską serię na IP „Vampire: The Masquerade. – komentuje Prezes Zarządu Michał Mielcarek.

Plug In Digital przejmie również prawa do wydawania i dystrybucji „Vampire: The Masquerade – Coteries of New York” i „Vampire: The Masquerade – Shadows of New York” na wszystkich platformach. Do tej pory obowiązki te należały do Draw Distance. Zarząd tłumaczy ten ruch koniecznością wzmocnienia sprzedaży obu gier i otwarcia nowych kanałów dystrybucji. Oba tytuły są na rynku od ponad trzech lat i Spółce coraz trudniej o dotarcie do nowych odbiorców.

Jestem przekonany, że podpisując te umowy, doprowadzimy do maksymalizacji przychodów z dystrybucji. Liczymy na to, że doświadczenie i szerokie kontakty branżowe naszego partnera pozwolą zarówno naszym starszym grom, jak i tej najnowszej, trafić do szerszego grona graczy, niezależnie od preferowanej platformy czy usługi abonamentowej. Dodatkowym atutem jest to, że planujemy premierę gry na drugą połowę przyszłego roku, co oznacza, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku „Coteries of New York” załapiemy się na zwiększone zainteresowanie marką, wywołane zbliżającą się premierą „Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2”. Ponadto pogłębiamy współpracę z partnerem, otwieramy ją na nowe obszary i liczymy na to, że nie zakończy się ona na jednej nowej produkcji. – dodaje Mielcarek Draw Distance

Draw Distance udzieliła również francuskiemu partnerowi wyłącznej licencji do wykonania prac portingowych i wydania wszystkich trzech gier Spółki z serii „Vampire: The Masquerade” na platformach mobilnych. Trafią one do sprzedaży po premierze trzeciej części trylogii na PC i konsolach. Jednocześnie Spółka zachowała prawa do dystrybucji pudełkowego wydania „Vampire: The Masquerade – The New York Bundle” na platformach PlayStation 4 i Switch, zawierającego gry „Coteries of New York” i „Shadows of New York”.

Zestaw ma swoją premierę dziś, czyli 29 września 2023 r., a za jego dystrybucję odpowiada brytyjska firma Funstock.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments