BTC Studios S.A., notowany na NewConnect producent gier, widzi największy potencjał dla przyszłości spółki w projektach House Secrets, Chrobry oraz działalności XI4G jako Software House.

Spółka zamierza skupić się na rozwijaniu XI4G i systematycznym zwiększaniu jego możliwości wydawniczych, a także kontynuacji współpracy z NACON i CGS w zakresie najbardziej perspektywicznych projektów.

Obecnie chcemy przede wszystkim dać inwestorom mocne poczucie podstaw do dalszego rozwoju. Największym assetem biznesowym jest dla nas zespół XI4G, jego portfolio i możliwości. Oczywiście kontakty biznesowe BTC Studios i doświadczenia na rynku kapitałowym są niezwykle cenne. Również współpraca z NACON i CGS to dobry horyzont i trampolina dla naszych obecnych priorytetów. Skupiamy się jednak na doświadczeniu XI4G i jego możliwościach wydawniczych. Tutaj upatrujemy największych szans i perspektyw rozwoju. Mamy projekty o znaczącym potencjale przychodowym i je będziemy realizować w pierwszej kolejności. Z naszej perspektywy gaming ma się bardzo dobrze, potrzeby nowych tytułów i sprzedaż urządzeń mobilnych wciąż rośnie. Perspektywy rozwojowe były i są w związku z tym optymistyczne. – mówi Jarosław Modrzejewski, Prezes Zarządu BTC Studios S.A.

Spółka w najbliższych latach będzie skupiać swoje działania w obszarze wydania i developmentu gier mobilnych w tym wydanej właśnie na koncie Google Play BTC Studios SA – House Secrets The Beginning. BTC Studios S.A. będzie także rozważać możliwości produkcji i wydania mobilnej wersji gry Zorro The Chronicles. Dodatkowo Emitent będzie rozwijać współpracę z dotychczasowymi partnerami, jak Cyber Group Studios, NACON oraz PVP Games. Po przejęciu spółki gamingowej XI4G Sp. z o.o. Emitent posiada zespół doświadczonych programistów i developerów, jak i Zarząd z bogatym i udokumentowanym kilkunastoletnim doświadczeniem w branży gamingowej.

Priorytetem dla Zarządu BTC Studios S.A. jest House Secrets, projekt Chrobry oraz przedsięwzięcia zewnętrzne, które będą generowały fundamentalne dla działalności Spółki przychody. Firma zamierza stworzyć fundament i mocne podstawy do uruchomienia kolejnych elementów strategii. Producent gier posiada w portfelu określone IP, dlatego nie wyklucza jednocześnie komercjalizacji gier wchodzących w jego skład w przyszłości. Co do zasady priorytetem dla Spółki pozostaje budowanie fundamentu w postaci regularnych i powtarzalnych przychodów. Na tej kanwie Emitent będzie opierał decyzje o kolejnych inicjatywach biznesowych i realizacji wydawniczej następnych tytułów znajdujących się w portfolio firmy.

Za naszymi plecami stoi dość pokaźny bagaż obietnic i zmian, jak i modyfikacji strategii BTC Studios S.A. Trzeba mocno stąpać po ziemi i skupić się w nadchodzących miesiącach na realizacji planów, które poprawią podstawowe parametry finansowe Spółki. To jest nasz cel na 2023/2024. W kolejnych krokach będziemy realizować projekty, ale tylko te które w testach pokażą swój prawdziwy potencjał. Czas metod prób i błędów na rynku gamedev skończył się i szanse na sukces mają tylko projekty o najwyższych parametrach, współczynnikach retencji graczy z zastosowaniem najnowszych technik do podtrzymania ich zainteresowania danym tytułem. Chcemy jako Zarząd Spółki być w pełni odpowiedzialni za następne kroki, dlatego budowa fundamentów jest dla nas tak istotna. – dodaje Jarosław Modrzejewski.

10 czerwca br. stanowisko Prezesa Zarządu w Spółce objął Jarosław Modrzejewski, uznany producent gier (m.in. w Techlandzie), działający w branży gier od ponad 30 lat i posiadający jedne z najbogatszych kompetencji w zakresie zarządzania szeroko pojętymi projektami gamingowymi na polskim rynku. W czerwcu Spółka poinformowała także o fuzji z XI4G sp. z o.o., a w lipcu o zawarciu umowy licencyjnej na nową grę – „House Secrets: The Beginning”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments