Firma Westinghouse Electric Company oficjalnie otworzyła dziś swoje globalne centrum usług wspólnych w Krakowie. Od teraz międzynarodowe usługi biznesowe firmy są zintegrowane w Polsce. Zlokalizowana w kompleksie Zabłocie Business Park B placówka zatrudni blisko 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 7 dywizjach biznesowych, którzy wesprą globalne działania Westinghouse.

Westinghouse jest zaangażowany w realizację celów Polski w zakresie transformacji energetycznej. Powstanie Globalnego Centrum Usług Wspólnych Westinghouse jest tego potwierdzeniem. Realizujemy również działania przewidziane w polsko – amerykańskim porozumieniu międzyrządowym. Rozpoczęcie prac inżynieryjnych i projektowych (Front-End Engineering and Design — FEED) oraz otwarcie globalnego centrum usług wspólnych to jego elementy. Docelowo chcemy dostarczyć Polsce najlepszą technologię, która umożliwi sprawne osiągnięcie celów klimatycznych i zabezpieczy potrzeby energetyczne gospodarki. – podkreślał Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, który wziął udział w uroczystości w Krakowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ceremonii otwarcia centrum wzięli udział także Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Patrick T. Slowinski, Konsul Generalny w Krakowie. Reprezentant rządu USA, w trakcie przemówienia podkreślił, że to przyjemność jako przedstawiciel Stanów Zjednoczonych przywitać w Polsce firmę Westinghouse, oraz że może wspierać Polskę na drodze do uzyskania czystej i bezpiecznej energii. Jak wspominał to także dobra droga do uzyskania przez nasz kraj niezależności energetycznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elektrownia jądrowa Westinghouse AP1000 to najlepsza w swojej klasie technologia o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i zdolności operacyjnej na rynku. Jest to jedyna konstrukcja generacji III+, która posiada w pełni pasywne systemy bezpieczeństwa i dodatkowo wywiera najmniejszy ślad węglowy na MW wśród reaktorów w swojej klasie.

W Chinach funkcjonują cztery elektrownie AP1000, które biją rekordy pod względem łatwości i czasu trwania przestojów na rozruch i uzupełnianie paliwa, a dwie kolejne jednostki są w trakcie budowy w Stanach Zjednoczonych. Technologia Westinghouse ma ugruntowaną historię licencjonowania, w tym przez amerykańskie NRC, Kanadę, Chiny, Wielką Brytanię i podmioty europejskie.

Na zdjęciu od lewej: Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, Eliza Wilczyńska, szefowa GSSC Westinghouse, Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Patrick T. Slowinski, Konsul Generalny w Krakowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments