Creotech Instruments liczy na wejście na NewConnect na przełomie września i października, poinformował ISBtech prezes Grzegorz Brona.

Finalizujemy proces wejścia na NewConnect i liczymy, że debiut odbędzie się na przełomie września i października” – powiedział ISBtech Brona.

Według jego słów, ambicje spółki w zakresie rynku notowań są „dużo większe”.

Prezes poinformował także, że spółka wykorzystuje bardzo dynamicznie środki z IPO.

Zamówiliśmy już urządzenia do nowej linii produkcyjnej, na której znajdą się m.in. specjalistyczny piec, drukarka i automat produkcyjny. Pozwoli nam to zwiększyć nasze moce produkcyjnej o przynajmniej 30% w nadchodzącym roku. Druga inwestycja, której dokonaliśmy to nabycie maszyn do inspekcji optycznej, które pozwolą nam na sprawne i automatyczne nadzorowanie produkcji elektroniki. Na te urządzenia już czekamy. Przed nami jeszcze finalizacja zakupu maszyny do prześwietleń rentgenowskich, która pomoże nam zapewnić najlepszą jakość elektroniki przez nas produkowanej” – zaznaczył Brona.

Część pozyskanego kapitału Creotech Instrument przeznaczyła na wkład do realizacji projektów związanych z rozwojem własnych mikrosatelitów. Jak wskazał prezes, głównym z nich jest program HyperSat, dotyczący utworzenia skalowalnej platformy satelitarnej i którego najbliższym celem jest osiągnięcie gotowości technologicznej pomiędzy poziomem 6 a 7.

Aktualny backlog Creotech na bieżący rok to ok. 31 mln zł, ale „kolejne zamówienia są w drodze”. Zarząd ostrzegł jednak, że możliwe są pewne opóźnienia realizacji umów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i w segmencie Science, jako skutki globalnego kryzysu na rynku komponentów elektronicznych.

Pracujemy nad zabezpieczeniem niedoborów. Nie powinno to nam przeszkodzić w osiągnięciu wzrostu przychodów od kilku do kilkunastu procent rok do roku. Liczymy, że sytuacja się unormuje i chińskie fabryki uzupełnią niedobory komponentów, a rynek wróci do normalnych dostaw. Na kolejne lata podtrzymujemy oczekiwania wysokich perspektyw wzrostu, zwłaszcza że rosną nasze zdolności produkcyjne oraz siły sprzedażowe i wypuszczamy nowe produkty m.in. z segmentu Science” – wskazał CFO Maciej Kielek.

Celujemy w projekty z ESA i innymi uznanymi agencjami kosmicznymi, dużymi ośrodkami naukowymi, które będą ogłaszać przetargi na sprzęt elektroniczny” – podsumował prezes.

Pod koniec kwietnia Creotech Instruments zakończył ofertę publiczną obejmującą 185 tys. akcji serii H, pozyskując 11,29 mln zł.

Creotech Instruments jest największą polską firmą produkującą i dostarczającą na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Urządzenia spółki brały udział w 26 projektach dla sektora kosmicznego, w tym 10 dla lotnych misji kosmicznych – z czego 4 zrealizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments