Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Hurtowy operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy IT Partners Telco, operującej lokalnie pod marką Navu. Pozyskana sieć obejmuje ponad 5 000 gospodarstw domowych zlokalizowanych w Sandomierzu.

Umowę podpisano w połowie czerwca i jest to czwarta taka transakcja Nexery. W zasięgu sieci operatora znajdzie się tym razem ponad 5 tysięcy gospodarstw domowych, do tej pory obsługiwanych przez Navu (marka IT Partners Telco). W okresie integracji Navu nadal będzie świadczyć usługi telekomunikacyjne bezpośrednio mieszkańcom (w modelu detalicznym) oraz innym operatorom (w modelu hurtowym). Transakcja wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez Nexerę strategię akwizycji, jednocześnie w znacznym stopniu powiększając zasięg w Sandomierzu o osiedla Rokitek i Huta.

Zakup sieci Navu od operującego lokalnie, sprawdzonego partnera to kolejna tego rodzaju inwestycja zrealizowana przez Nexerę. W wyniku akwizycji w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Świętokrzyskiego. Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element budowy sieci dostępowej Nexery, która docelowo swoim zasięgiem obejmie ponad 1 mln gospodarstw domowych. Wypracowany przez nas model działania jest unikatowy w skali kraju, ponieważ daje wszystkim znajdującym się w zasięgu naszej infrastruktury niespotykaną dotąd swobodę wyboru spośród różnorodnych ofert wielu dostawców. – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nexera ma już umowy z ponad 30 operatorami

Nexera uruchamia dostosowany lokalnie interfejs API

Transakcja została zrealizowana w korzystnym dla obu stron modelu akwizycji infrastruktury. W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu integrację pozyskanej sieci światłowodowej, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do znacznie wiele usług telekomunikacyjnych oferowanych przez wielu operatorów.

Zawarte porozumienie gwarantuje korzyści i umożliwia rozwój obu stronom. Co istotne, w czasie obejmującym integrację sieci wciąż będziemy świadczyć usługi naszym klientom detalicznym. Cieszymy się, że wspólnie z Nexerą możemy przyczynić się do rozwoju technologicznego Sandomierza oraz Regionu Świętokrzyskiego – mówi Mariusz Czerniakow, Prezes Zarządu IT Partners Telco.

Podpisanie umowy miało miejsce 17 czerwca, obecnie strony przystępują wspólnie do działań mających na celu sprawną integrację sieci.

Internet w Regionie Świętokrzyskim

Zgodnie z wynikami Raportu #RegionyNexery2021 wykorzystanie internetu w Regionie Świętokrzyskim systematycznie wzrasta. W związku z tym rosną również oczekiwania mieszkańców w zakresie szybkości i jakości posiadanego łącza. Jak pokazuje badanie Nexery, ponad 68% mieszkańców z Regionu Świętokrzyskiego jest zadowolonych z jakości internetu w domu, jednak ponad połowa (54%) ankietowanych rozważa zwiększenie prędkości łącza. Aktualnie 59% mieszkańców Regionu deklaruje, że w ich lokalizacji jest dostępna infrastruktura światłowodowa, a 44% z nich korzysta ze światłowodu.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od trzech operatorów (Telcent, Uninet i Symetra), działających również na terenie Regionu Świętokrzyskiego. Dzięki działaniom Nexery do końca 2022 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się blisko milion gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół zlokalizowanych w czterech Regionach: Świętokrzyskim, Warmii i Mazur, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Łódzkim. Domostwa, firmy oraz wszystkie instytucje, które znajdują się w zasięgu sieci Nexery, mają możliwość dostępu do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Szkoły i jednostki edukacyjne zlokalizowane w zasięgu sieci Nexery z szerokopasmowego łącza mogą korzystać bezpłatnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments